Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Garanti

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • #61
  Cevap: Garanti

  Arkadaşlar merhaba..

  Cep numarası kayıt işlemi ile alakalı son zamanlarda özel mesaj atan üyelerimiz var..

  Konu ile alakalı bazı yanlış anlamalar mevcut..

  Cep numaranızı kayıt ettiğinizde herhangi bir sms gelmeyecektir..

  Sadece yeni üyelikte sms gönderilecektir..

  Ayrıca önümüzdeki haftadan itibaren profilinde cep numarası yazılı olmayan üyeler siteye üye girişi yapamayacaktır..

  Bilgilerinize..

  İyi paylaşımlar dilerim..
  YENİ TEKNOLOJİ SİTEMİZ www.teknoanaliz.com FAALİYETE GEÇMİŞTİR. ZİYARETLERİNİZİ BEKLERİZ.

  http://teknoanaliz.com/ Yazar olmak isteyenler özelden irtibata geçebilirsiniz.

  Yorum Yap


  • #62
   Cevap: Garanti

   Yorum Yap


   • #63
    Cevap: Garanti

    Aslı ahmet_33 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    gadtz 0,10-0,11-0,12 den müşteri olacağim bu seans
    Gadtz , satış : 0,28 , getiri : %154
    YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

    Yorum Yap


    • #64


     Aşağıdaki linkten ücretsiz kayıt oluşturabilirsiniz. Oluşan sayıya göre hazırlık yapılacaktır

     http://www.hisseanaliz.net/tanythma-...ml#post1639987
     Yorum Yap


     • #65
      Cevap: Garanti

      güzel ve güvenilir bir banka

      Yorum Yap


      • #66
       Cevap: Garanti

       hafif çıkar gibi yapıp sürekli sert düşüşler gelmiş. trende bakarak dikkatli şekilde takip edilmeli, stoplara uyun. YTD
       Hisseanaliz.net gönüllüsü, Umut Sarı'nın öğrencisi.

       Yorum Yap


       • #67
        Williams% R
        Larry Williams tarafından geliştirilen Williams% R, Hızlı Stokastik Osilatörün tersi olan bir momentum göstergesidir. % R olarak da anılan Williams% R, yeniden inceleme dönemi için en yüksek zirveye göre kapanış seviyesini yansıtır. Buna karşılık, Stokastik Osilatör kapanış seviyesini en düşük en düşük seviyeye göre yansıtır. % R, ham değeri -100 ile çarparak ters çevirmeyi düzeltir. Sonuç olarak, Fast Stochastic Oscillator ve Williams% R tam olarak aynı çizgileri ancak farklı ölçeklendirmelerle üretir. Williams% R, 0 ila -100 arasında salınır; 0 ila -20 arasındaki okumalar fazla satın alınmış, -80 ila -100 arasındaki okumalar ise aşırı satılmış olarak kabul edilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Stokastik Osilatörden türetilen sinyaller Williams% R için de geçerlidir.
        Yorumlama
        Stokastik Osilatörde olduğu gibi Williams% R, belirli bir süre boyunca yüksek-düşük aralığa göre yakınlık seviyesini yansıtır. En yüksek yüksek 110'a, en düşük düşük 100'e ve yakınların 108'e eşit olduğunu varsayalım. Yüksek-düşük aralık,% R formülündeki payda olan 10'dur (110 - 100). En yüksek en yüksek eksi kapanış 2'ye (110-108) eşittir, bu da 10'a bölünür ve 0,20 ile sonuçlanır. % R için -20 elde etmek üzere bu sayıyı -100 ile çarpın. Kapanış 103 olsaydı, Williams% R -70 (((110-103) / 10) x -100) olurdu.
        Merkez çizgisi -50, izlenecek önemli bir seviyedir. Williams% R, 0 ile -100 arasında hareket ediyor, bu da -50'yi orta nokta yapıyor. Bunu futbolun 50 yard çizgisi olarak düşünün. Hücum 50 yarda çizgisini geçtiğinde daha yüksek bir gol şansı var. Savunma, hücumun 50 yarda çizgisini geçmesini engellediği sürece bir üstünlüğe sahiptir. Williams% R çaprazının -50'nin üzerinde olması, fiyatların söz konusu yeniden inceleme dönemi için yüksek-düşük aralığının üst yarısında işlem gördüğüne işaret ediyor. Bu, bardağın yarı dolu olduğunu gösteriyor. Tersine, -50'nin altında bir çarpı, fiyatların verilen yeniden inceleme süresinin alt yarısında işlem gördüğü anlamına gelir. Bu, bardağın yarı boş olduğunu gösterir.
        Düşük okumalar (-80'in altında), belirli bir süre için fiyatın düşük seviyeye yakın olduğunu gösterir. Yüksek okumalar (-20'nin üzerinde), belirli bir süre için fiyatın yüksek seviyeye yakın olduğunu gösterir. Yukarıdaki IBM örneği, dönem sonu (kırmızı noktalı) çizgisinin sonundaki kapanış fiyatı ile birlikte 14 günlük üç aralığı (sarı alanlar) göstermektedir. Kapanış aralığın en üstündeyken Williams% R -9'a eşittir. Kapanış aralığın altına yakın olduğunda Williams% R -87'ye eşittir. Kapanış aralığın ortasındayken kapanış -43'e eşittir.
        Aşırı alım / Aşırı satım
        Bağlı bir osilatör olarak Williams% R, aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini belirlemeyi kolaylaştırır. Osilatör, 0 ile -100 arasındadır. Bir güvenlik ne kadar hızlı ilerlerse veya azalırsa düşsün, Williams% R bu aralıkta daima dalgalanacaktır. Geleneksel ayarlar aşırı alım eşiği olarak -20 ve aşırı satım eşiği olarak -80 kullanır. Bu seviyeler, analitik ihtiyaçlara ve güvenlik özelliklerine uyacak şekilde ayarlanabilir. 14 günlük Williams% R için -20'nin üzerindeki okumalar, altta yatan menkul kıymetin 14 günlük yüksek-düşük aralığının üstüne yakın işlem gördüğünü gösteriyor. -80'in altındaki okumalar, bir menkul kıymetin yüksek-düşük aralığının alt ucunda işlem gördüğünde gerçekleşir.

        Bazı grafik örneklerine bakmadan önce, aşırı alım okumalarının mutlaka düşüş eğilimi göstermediğine dikkat etmek önemlidir. Menkul kıymetler aşırı satın alınabilir ve güçlü bir yükseliş trendi sırasında aşırı satın alınabilir. Sürekli olarak aralığın en üstüne yakın olan kapanış seviyeleri, sürekli satın alma baskısına işaret ediyor. Benzer bir şekilde, aşırı satım okumaları mutlaka yükseliş eğilimi göstermez. Menkul kıymetler ayrıca aşırı satılabilir ve güçlü bir düşüş trendi sırasında aşırı satılabilir. Sürekli olarak aralığın altına yakın olan kapanış seviyeleri, sürekli satış baskısına işaret ediyor.

        Grafik 3, 14 günlük
        Williams% R ile düzenli olarak aşırı alım ve aşırı satım seviyelerine ulaşan Arch Coal (ACI) gösteriyor. Kırmızı noktalı çizgiler, aşırı alım okumasından sonra meydana gelen -50'nin altındaki bir hareketi gösterir. Yeşil noktalı çizgiler, aşırı satım okumasından sonra meydana gelen -50'nin üzerinde bir hareketi işaretler. Yukarıda belirtildiği gibi, aşırı alım mutlaka düşüş anlamına gelmez ve aşırı satım mutlaka yükseliş eğilimi göstermez. Üst ve alt toplayıcılar aşırı alım veya aşırı satım durumunda hareket edebilir, ancak genellikle bir onay hamlesi için beklemek akıllıca olur. -50'nin altındaki bir hareket, aşırı satın alınan bir okumadan sonra bir gerilemeyi doğrular. -50'nin üzerindeki bir hareket, aşırı satım okumasından sonra yükselişi doğrular.


        Williams% R, belirli bir süre boyunca yüksek-düşük aralığa göre kapanış seviyesini ölçen bir momentum osilatörüdür. Yukarıda belirtilen sinyallere ek olarak, grafikçiler bir menkul kıymetin altı aylık eğilimini ölçmek için% R kullanabilir. 125 günlük% R yaklaşık 6 ayı kapsar. % R -50'nin üzerinde olduğunda fiyatlar 6 aylık ortalamalarının üzerindedir ve bu da yükseliş trendiyle tutarlıdır. -50'nin altındaki değerler düşüş trendi ile tutarlıdır. Bu bağlamda,% R, daha büyük eğilimi (altı ay) tanımlamaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Tüm teknik göstergeler gibi, Williams% R'nin diğer teknik analiz araçlarıyla birlikte kullanılması önemlidir.

        En son düzenleyen Tech; 06-01-2021, 20:58.

        Yorum Yap


        • #68
         hocam teşekkürler bilgi bombardımanı

         Yorum Yap

         Neler Oluyor

         Çöküş

         Şu anda 2 kullanıcı çevrimiçidir bunlardan 0 üye 2 ziyaretçidir.

         Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

         Hazırlanıyor...
         X