Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

TATGD Tat Gıda hisse yorum haber analiz

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • DİRENÇTE DİKKAT ETMEK GEREK
  Aslı JRbahattin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
  Eklenen Dosyalar
  Çizimler Eğitim Çalışmasıdır...YTD
  "Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz" Hz.Muhammed S.A.V


  Ağanın gölgesi yeter...
  Ağalık vermekle, yiğitlik vurmakla!
  Saygılarımla...

  https://twitter.com/kzmylmz3838

  Yorum Yap


  • #tatgd
   Günlük görünüm

   https://twitter.com/@1480Ozcan

   Yorum Yap


   • https://twitter.com/@1480Ozcan

    Yorum Yap


    • ##TATGD 240 DK GÖRÜNÜM 12-07-2020 15 57 23.png
     Hayat çizgisi son bulmadan sen çekmen gereken çizgileri çek ki zarar etmeyesin...

     Gördüğünüz grafik çalışmaları kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
     Grafiklere göre işlem yapmak büyük risk içerir ve bu sorumluluk tamamıyla size aittir. Al Sat Tut tavsiyesi içermez.

     https://twitter.com/KBeyaz53
     https://www.instagram.com/hisse_teknik/

     Yorum Yap


     • https://twitter.com/@1480Ozcan

      Yorum Yap


      • kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. kendimi test ediyorum.

       Yorum Yap


       • tatgd eğitim çalışmasıdır.
        Eklenen Dosyalar

        Yorum Yap


        • Değerli Basın Mensubu,

         Tat Gıda, 2020 yılının ilk altı ayında konsolide ciroda @ artışı ile 745 milyon TL'ye ulaştı. Tat Gıda'da salça ve konserve ürünlerine ait ciro % 55, süt ve süt ürünlerine ait ciro ise & artış kaydetti.

         Konuya ilişkin bülten ve görsel aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

         Saygılarımızla,

         TAT GIDA, 2020'nin İLK YARISINI @'lık CİRO ARTIŞI ve 5,7 GELİR ARTIŞI İLE KAPATTI

         Tat Gıda, 2020 yılının ilk altı ayında konsolide ciroda @ artışı ile 745 milyon TL'ye ulaştı. Tat Gıda'da salça ve konserve ürünlerine ait ciro % 55, süt ve süt ürünlerine ait ciro ise & artış kaydetti.

         Tat Gıda, 2020 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde, bir önceki yıla oranla yıllık bazda d,6 artışla 32,1 milyon TL net kar açıklayan şirketin satış gelirleri, yıllık bazda 5,7 artışla 368 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. FAVÖK yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda �,3 artışla 45,3 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

         Tat Gıda'da yılın ilk yarısında ihracat satışları g artış ile 67 milyon TL olarak gerçekleşti. Brüt kar E artış ile 165 milyon TL olurken, faaliyet karı � artışla 96 milyon TL olarak gerçekleşti. Faaliyet kar marjı ,9 ile geçen yılın aynı dönemine göre 3,3 puan artış gösterdi. FAVÖK yılın ilk altı ayında 6 artış ile 94 milyon TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ,6 ile geçen yıl aynı döneme göre 4 puan artış gösterdi. Net finansal borç etkin bir şekilde yönetilirken Aralık 2019 tarihinde 194 mn TL olan net finansal borç, Haziran 2020'de 108 mn TL'ye geriledi.

         Salça, domates ürünleri, konserve ve ketçap denince ilk akla gelen, Türkiye'nin pazar lideri markası Tat'ın cirosu U artışla 394 milyon TL olarak gerçekleşirken, süt ve süt ürünlerinin yenilikçi lider markası SEK'te 2019 yılının ilk altı ayında 1 markalı büyüme üzerine, 2020 yılının ilk altı ayında da " markalı büyüme gerçekleşti. 2020 ilk yarıyıl sonuçlarına göre SEK markasında toplam ciro & artış ile 352 milyon TL olarak gerçekleşti.

         Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle evlerde geçirilen karantinanın da etkisiyle her iki markanın ürünleri de güçlü büyüme yaşadı.Özellikle; raf ömrü uzun olan konserve, hazır yemek, domates ürünleri gibi kategorilerde ciddi talep artışları olurken, ev dışı tüketim kanallarında Mart-Nisan-Mayıs aylarında satışlarda ciddi düşüşler yaşandı. Haziran başı itibariyle "normalleşmeye" geçiş sürecinde açılan restoran, kafe gibi ev dışı tüketim noktalarına tekrar hizmet verilmeye başlandı.

         Tat Gıda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer yılın ilk altı ayına ilişkin şunları söyledi: "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de içinde bulunduğu bu zorlu süreçte işimiz gıda üretmek ve ürettiklerimizi halkımıza ulaştırmak. Tarımsal üretimin devamlılığı için çalışmalarımızı sürdürürken, nesiller boyu hepimizin aile hayatına dokunan, sofralarına ortak olan, Tat markasını bu noktalara taşıyan en önemli iş ortağımız çiftçilerimize finansal destek sağladık. Domates sezonunda sözleşmeli çiftçimize tarımsal faaliyetlerde yardımcı olan mevsimlik tarım işçilerimizin sağlığı ve güvenliği için de çalıştık, projeler geliştirdik. Dijital Tarım alanında çalışmalarımızı hız kesmeden ve yenilikler ekleyerek sürdürdük, Dijital Tarla gününün 3.sünü çiftçilerimizle birlikte gerçekleştirdik. İhracat tarafında da Irak ve Avrupa pazarlarında yeni anlaşmalar yaptık. TAT ve SEK üretim işletmelerinde; iş sağlığı ve güvenliği, kalite ve hijyen standartlarından ödün vermeden üretim yapan Tat Gıda olarak Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından, sanayi tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firmalara verilen "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi"ni almaya hak kazanan sektöründeki ilk şirket olduk. Bu çalışmalarımızın, emeğimizin bir ödülü diyebilirim… Türkiye'nin pazar lideri markasıyız ve firmalara salgınla mücadelede yol göstermenin yanında, salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunu denetleyen, hızlı bir şekilde değişen dünya ve iş ortamının öncülerinden olmaya devam ediyoruz."

         ytd.

         Yorum Yap


         • #TATGD G
          Eklenen Dosyalar

          Yorum Yap


          • Tat, Süt İş Kolunun Tamamını Sattı. Ayrılma Hakkı Yok Dedi. Yatırımcı Şokta!

           https://finansturk.com.tr/2021/01/13...tirimci-sokta/

           Yorum Yap


           • TATGD hissesinin teknik analizine, bist hisselerinin teknik analizlerinin bulunduğu web sitemden erişebilirsiniz.
            https://bisthisseanalizleri.tr.gg

            Yorum Yap

            Neler Oluyor

            Çöküş

            Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var. bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir.

            Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

            Hazırlanıyor...
            X