Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Gsd holding tarihçesi

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Gsd holding tarihçesi

  GSD Holding kökleri 1986 yılına uzanan GSD Grubu şirketlerinin faaliyetlerini yönetmek, koordine etmek ve tüm organizasyon sathında ortak bir kurumsal kültür oluşturmak amacıyla 1996 yılında kuruldu. Bugün çatısı altında Türkiye´nin önde gelen finansal kurumlarını barındıran GSD Holding´in 2011 ilk yarısı itibariyle konsolide aktifleri 3,3 milyar TL´na, konsolide özvarlıkları ise 523 milyon TL´na ulaştı.

  GSD Grubu Tekstilbank ve GSD Bank ile bankacılık, Tekstil Factoring ile faktoring, Tekstil Menkul Değerler ile yatırım bankacılığı ve sermaye piyasasına aracılık hizmetleri, GSD Dış Ticaret aracılığıyla dış ticaret hizmetleri ve GSD Marin aracılığıyla da gemi işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermektedir. Sosyal sorumluluklarının da bilincinde olan GSD Grubu, GSD Eğitim Vakfı aracılığıyla ülkemizde ilköğretim okulları yaptırmaktadır.

  GSD Grubu büyüme stratejisini sanayide rekabetin içinde yer almak yerine ticari faaliyetlere finansal ve destek hizmetleri sunmak üzerine kurdu. İhtiyatlı bir yönetim anlayışı benimseyerek, büyümede önceliği borç yerine özvarlıklara dayandırdı. Bu yüzden de, sürdürülebilir karlılık grubun yatırım stratejisinin temelini oluşturdu.

  GSD Holding grup içerisinde temel operasyonel ilkelerin oluşturulması ve risk yönetimi ile kurumsal yönetişim standartlarının belirlenmesinden sorumludur. GSD Holding faaliyette bulunduğu tüm alanlarda müşteriye odaklı olmanın ve yüksek hizmet kalitesi hedeflemenin savunucusu olmuştur. Tüm iştirak ve bağlı ortaklıklara etkin bir şekilde iletilen bu yönetim felsefesine Grup şirketlerinin ve çalışanların sıkı bir biçimde bağlı kalmaları beklenmektedir.

  2011 yılının ilk yarısı itibariyle GSD Holding´in konsolide aktiflerinin % 94´ünü bankacılık segmenti oluşturdu. Yine aynı dönemde bankacılık segmenti GSD Holding´in konsolide net karının % 85´ini üretti.

  Ortaklarımızın sahip olduğu değeri en yükseğe çıkarmak her zaman GSD Grubu´nun vazgeçilmez amacı olmuştur. GSD Grubu performansının gerçek ölçütünün tatminkar bir özsermaye karlılığının sürdürülmesi olduğuna inanmaktadır. 1999 yılından beri hisselerinin tamamına yakını İMKB´de işlem gören GSD Holding halka açık bir şirkettir • #2


  Aşağıdaki linkten ücretsiz kayıt oluşturabilirsiniz. Oluşan sayıya göre hazırlık yapılacaktır

  http://www.hisseanaliz.net/tanythma-...ml#post1639987
  Yorum Yap


  • #3
   Teşekkürler hocam, sağ olun paylaşım için.

   Yorum Yap

   Neler Oluyor

   Çöküş

   Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var. bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir.

   Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

   Hazırlanıyor...
   X