Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

PNSUT Pınar Süt Mamulleri Sanayii A Ş hisse yorum haber analiz

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• PNSUT Pınar Süt Mamulleri Sanayii A Ş hisse yorum haber analiz

pnsut hisse yorum ,pnsut hisse haber,pnsut hisse analiz,
    pnsut hisse beklenti,pnsut hisse bilanço,pnsut hisse tüyo,pnsut canlı borsa,pnsut hisse kar,pnsut hisse yorum 2013.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı

kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Yorum Yap

Pınar Süt için ucuz pahalı analizi

"Pınar Süt hissesinin 14/10/2010 tarihi itibari ile fiyat/kazanç oranı 7.88 olarak gerçekleşti.

Sektörün fiyat kazanç oranı ise 26.16 seviyesinde bulunuyor.

Şirketin fiyat kazanç oranı sektörün fiyat kazanç oranının altındadır. Hissenin fiyatı sektöre göre ucuz.

Pınar Süt için ucuz pahalı analizi (14/10/2010)

SEKTÖR FK: 26.16

14/10/2010 FK: 7.88

31/12/2009 FK: 5.87

31/12/2008 FK: 3.58

31/12/2007 FK: 9.18

31/12/2006 FK: 6.86

Fiyat Kazanç oranlarını nasıl değerlendirmeli? Fiyat kazanç oranı hisse senedinin kazancının kaç katı fiyattan işlem gördüğünü belirtir. Düşük çıkması tercih sebebidir. Tabloyu değerlendirirken, FK oranının gelişim seyri göz önünde bulundurulmalı. Şirket hissesinin geçmiş dönemlerdeki fiyat kazanç oranlarının altındaki fiyat kazanç oranı önceki dönemlere göre fiyatın ucuz olduğunu gösterir. Şirket hissesinin geçmiş dönemlerdeki fiyat kazanç oranlarının üzerindeki fiyat kazanç oranı önceki dönemlere göre fiyatın pahalı olduğunu gösterir. Şirketin fiyat kazanç oranı dönemsel olarak değerlendirilebileceği gibi sektörel olarak da değerlendirilmelidir. Şirketin fiyat kazanç oranının sektörün fiyat kazanç oranının altında olması sektördeki diğer hisselere göre ucuz, üzerinde olması sektördeki diğer hisselere göre pahalı olduğunu gösterir. "
      Aradığın şeyin değeri ararken verdiğin emek kadardır...
      .................................................. .................................................. ....
      ÖNÜNÜ GÖREMEYENİN İLERİYİ GÖRME ŞANSI YOKTUR...

@cutehoooo

levye hayat karartmaz hayat kurtarır

Yorum Yap

umut başkanım iyi gezeler kolay gele.BANA PNSUT e bakarmısın ısrarla 15 altına bırakmadılar 15 10 kapadı ne zamandır .bu hafta umudum var tuddf gibi hatta yarımaya gircem bu hisseyle bakarmısın maveranın görüşünü aldım seninkinide alayım sana zahmet

Yorum Yap

Aslı okko tarafından gönderilmiş
          umut başkanım iyi gezeler kolay gele.BANA PNSUT e bakarmısın ısrarla 15 altına bırakmadılar 15 10 kapadı ne zamandır .bu hafta umudum var tuddf gibi hatta yarımaya gircem bu hisseyle bakarmısın maveranın görüşünü aldım seninkinide alayım sana zahmet
          gny okkom..

pnsut hissesinde haftalık grafikte trendleri kontrol edelim.

1,88 den başlamış yükselmeye ve kapanış fiyatı 15,10.

8.katta.

haftalık grafikte kırmızı yükselen trendde 11,10a kadar geri çekilme olsa dahi bunun düzeltme olarak adlandırılacağını söylüyor.

14.oo0 ve 13.2oo stoplar olarak karşımızda..

birde günlük grafiğe bakalım..

önceki zirvenin hemen üzerinde kapanmıs(mor çizgi zirve direnç çizgisi)

lakin mavi kısa kanal tepesine denk gelmesi talihsizlik bence..

ciddi bir haber desteği olmadan hem mor zirve sirenci hem mavi kanal direnci açısından zorlanabilir pnsut..

lakin bu bölgeden olası kurtuluşta kendısıne yeni bir zirve aramalı..bence izleyelim önce bır kurtulsun..

ararken aramasına yardımcı oluruz..

Yorum Yap

Finansinvest Araştırma

Hisse Kodu
            PNSUT

12 Aylık Getiri Potansiyeli
            %39,0

52 Haftalık Fiyat Aralığı (TL/Hisse)
            7,13-14,75

İşlem Gören Hisse Sayısı (milyon)
            44,95

Piyasa Değeri (milyon TL)
            645

Piyasa Değeri (milyon dolar)
            426

Firma Değeri (milyon TL)
            647

Araştırma +90 212 282 2259 [email protected] Lütfen feragatnameyi okuyunuz
            Hisse Senetleri / Takipteki Hisselere Ekleme 15 Nisan 2011

Pınar Süt
            Gıda

Endeksin Üzerinde Getiri
            Fiyat: 14,35 TL
            12 Aylık Fiyat Hedefi (TL): 20,00 TL
            Endeksin Üzerinde Getiri beklentisi ile Takibimizdeki Hisseler Listesine ekliyoruz
            Pınar Süt’ü Endeksin Üzerinde Getiri beklentisi ile Takibimizdeki Hisseler Listesine ekliyoruz. Hisse için 20 TL olarak belirlediğimiz 12 aylık hedef fiyatımız %39 yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Pınar Süt’ün sektörün büyümesinden benzer şirketlere göre şu nedenlerle daha iyi faydalanacağına inanıyoruz: i) lider marka ve tanınırlık, s) geniş ürün portföyü, si) yaygın dağıtım ağı, iv) önemli tecrübe ve bilgi birikimi. Sonuç olarak, 2010 yılından 2013 yılına kadar Pınar Süt’ün net satışlarının yıllık ortalama %12 ve FAVÖK’ünün de %16 büyümesini bekliyoruz.
            Çiğ süt fiyatlarındaki düşüş 2011 yılında marjları destekleyecek
            Faaliyet performansı brüt kar beklentilerimizle büyük ölçüde uyumluydu (41 milyon TL’lik beklentiye karşın 40 milyon TL açıklandı). Net kârdaki sapma, faaliyet giderlerinde bir önceki çeyreğe göre %19’luk yükseliş yaşanması ile ilişkilendirilebilir. Faaliyet giderlerinin üçüncü çeyrekte mevsimsellik nedeniyle yüksek olmak eğiliminde olmasına rağmen, bu çeyrekte faaliyet gideri / satışlar rasyosu %12,9 ile %11,4 olan tahminimizi aştı. Bunun dışında, şu nedenlerle genel performans memnun ediciydi: 1) Süt ürünleri segmentinde büyümenin devam etmesi; 2) Domates segmentindeki gelişme (Harranova’dan gelen yüksek katkı) ve 3) 2. çeyrekte bir defaya mahsus yaşanan düşüşün ardından et kâr marjlarının normale dönmesi. Sonuç olarak, ana hikayede değişiklik yok.
            Temettü beklentisi hisse senedini desteklemeye devam edebilir Güçlü büyüme hikayesinin yanında, Mayıs ayında dağıtılması beklenen temettü, kısa vadede piyasadaki dalgalanmalara karşı tampon görevi görebilir. Şirketin son beş yılda ortalama temettü ödeme oranı %65, temettü verimi ise %9’dur. Şirketin 2010 yılı kârından %60 temettü dağıtmasını öngörüyoruz. Buna göre temettü verimi %6 seviyesine denk gelmektedir. Sonraki dönemlerde de şirketin ortalama %10’luk temettü verimi ile temettü ödemelerine devam etmesini öngörüyoruz.
            Benzer şirketlere göre yüksek iskonto ile işlem görüyor
            Pınar Süt 2011 tahminlerine göre dolar bazında 9,7 F/K ve 9,2 FD/FAVÖK çarpanı ile işlem görmektedir. Bu, benzer şirketlere göre F/K bazında %53 ve FD/FAVÖK bazında %16 iskontoya denk gelmektedir. Pınar Süt, şu nedenlerden dolayı global benzer şirketlere göre yüksek iskonto ile işlem görmektedir: i) ana ortağın yüksek borç yükü, s) benzer şirketlere göre daha sınırlı oranda dikey entegrasyona sahip olması, si) hissenin düşük likiditesi ve iv) düşük piyasa değeri. Bu nedenle, değerlememizde çarpan analizine sadece %25 ağırlık veriyoruz.

Yorum Yap

Finans onlıne yollamıs tam konunun üstüne görünce cok şaşırdım,yanlıs anlasılmasın..

Yorum Yap

Aslı saliha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Finans onlıne yollamıs tam konunun üstüne görünce cok şaşırdım,yanlıs anlasılmasın..
                ABLACIM sağol hemen aldım yapıştırdım PATLADI GETTİ

Yorum Yap

ne demek ablacım,kimse yanlıs anlamasın, görünce ahaa dedim kendi kendime,
                  hem seni, hem paınsız arkadasımı, hemde burdakı hocalarımı butun arkadaslarmı sevıyorum, mavera nın ve diger arkadasların dedıgı gıbı hepimiz bi aileyiz, bi arkadasımız zarar ettımı hepimiz üzülüyoruz. Bizi korumaya, kollamaya calısan zarar etmemizi istemeyen bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.

Yorum Yap

okkom, patladı gitti deme kafama takıldı sonra yanlıs anlasılma olmasın, ,ben borsanın b sinden anlamam. yanlızca konunun üstüne görünce aldım koydum.

selamlar

Yorum Yap

Aslı saliha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      okkom, patladı gitti deme kafama takıldı sonra yanlıs anlasılma olmasın, ,ben borsanın b sinden anlamam. yanlızca konunun üstüne görünce aldım koydum.

selamlar
                      yok yaw ne alakası var biz kimseye mal alın satın demiyoruz herkezin kendi aklı var hem aklında yolu birdir. burda eğleniyoruz herkez biz buraya yazıyoruz diye atlayıpda alım falan yapmasın araştırsın sonra hem yatırım tavsiyesi değildir diyoruz.

Yorum Yap

Aslı tugyan tarafından gönderilmiş
                        selam dostlar
                        cümleten hayırlı akşamlar
                        TUGYANIM HOŞ GELDİN iyi pazarlari, ben PNSUT mallandım bakarmısın uzun süredir ilk kez 15 üzeri kapadı ve altına gelmemek için direndi

Yorum Yap

TUGYANIM HOŞ GELDİN iyi pazarlari, ben PNSUT mallandım bakarmısın uzun süredir ilk kez 15 üzeri kapadı ve altına gelmemek için direndi
                          sat vermiş durumda 14,75 e geri çekilerek taban çalışması gerekmekte ancak endeksin olumlu havası ve 15 üzerinde tutunma sle teknilk dışı hareket gözlenebilir
                          Akıllı bir adam kendi tecrübelerinden , çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır...

YASAL UYARI !!!

takip listesi

ky hataları

üç kurşun

Yorum Yap

MAVERA USTAM PINSUTTE son durum ve yorumun nedir .

Yorum Yap

MAVERA USTAM PINSUTTE son durum ve yorumun nedir .

şimdilik sorun yok gibi okko,alt çizgi güzel destek konumunda,hepsinden güzeli de 5 dk lık dinlenmeleri fiyatı düşürmeden yapıyorlar bu önemli,geçen baktığımızda da aynı durum vardı,yukarıdaki kanal 60 dklık

Yorum Yap

Neler Oluyor

Çöküş

Şu anda 0 çevrimiçi kullanıcı var. bunlardan 0 üye 0 ziyaretçidir.

Şimdiye kadar aynı anda 36,579 kullanıcı 09-12-2021 tarihinde saat 16:11 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                              X