Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

KUTPO Kütahya Porselen Sanayii A Ş hisse yorum haber analiz

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Cevap: KUTPO Kütahya Porselen Sanays A Ş hisse yorum haber analiz

Sayın antepli; kütahya gırafikleriniz için teşekkürediyorum. Günlük ve haftalık MACD, RSI Orta vade yükseli trendi konumunda aynı özellikler Bossada var idi, ORCAYhoca dogru gördü ve isabetli davrandı. ORCAY hoca indikatörlerden hissenin çıkış öncesi konumunu çok iyi biliyor, istersen KUTPO yu ona sor? Eger hocanın gözünden kaçmış ise dikkatini çekmiş oluruz. Yatırım tavsiyesi degildir.

Yorum Yap

KUTPO hisse analiz

KUTPO 60 dk görünüm

2,26 geçilirse... 2,36yı hedefleyeceğini düşünüyorum...

Ben bunu bilir bunu soylerim osmanın ipinle inmen sakın ha kuyuya !!!
      Bir hatam var ise lütfen bunu benimle paylaşınız
      Gördüğünüz ve hoşnut olduğunuz bir durum yahut paylaşım var ise lütfen bunun için sadece teşekkür butonunu kullanınız

“Bizim için hiç uyumamak, daima müteyakkız bulunmak farz-ı ayn olmuştur”
      "Ve ma tevfîkî illa billah aleyhi tevekkeltü ve ileyhi ünîb"
      www.borsaokul.com

Yorum Yap

KUTPO hisse yorum
        Hisse düşen kanalda yükselen kısa trend vermiş ve hisse kısa trend ile takip edilebilir altında ise stoploss kuralına uyulmalıdır
        KUTPO hissesi günlük tl. grafik
        Çabalayan Öküz Çifte Gider

Yorum Yap

Kütahya Porselen İspanyol devine ortak oldu

Anadolu sermayesinin en büyük temsilcisi Kütahya Porselen, 200 yıllık geçmişe sahip bir İspanyol firmayla stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. NG Grup Başkanı Nafi Güral, "Avrupalılar'ın yaşamak için Türk firmalara ihtiyacı var. Çok teklif alıyoruz" dedi
          Türkiye'nin en köklü markalarından Kütahya Porselen, yaklaşık 200 yıllık geçmişe sahip İspanyol seramik firmasıyla stratejik işbirliğine gitti. Uzun zamandır Avrupalı firmalardan ortaklık teklifi aldıklarını söyleyen NG Grup Başkanı Nafi Güral, "Bize çok talep var. Bunlardan biriyle stratejik işbirliği anlaşması yaptık. Firmayla uzun zamandır görüşüyorduk. Bu işbirliğiyle seramik grubunda yurtdışının yanı sıra yurtiçinde de atağa kalkacağız. Yabancı marka arayışında olan tüketicilerin taleplerine yanıt vereceğiz" dedi. Porselen, seramik, ambalaj üretiminin yanı sıra turizm sektöründe da yatırımları olan Nafi Güral'la İspanyol markadan beklentilerini ve büyüme stratejilerini konuştuk.
          Anadolulu bir şirket olarak Avrupa'nın kalbinde bir ortaklık anlaşmasına imza attınız. Bu işbirliği size ne kazandıracak?
          1800'lü yıllardan bu yana seramik üretimi yapan bu firmanın dünyada belli bir gücü var. Bize üretimde ortaklık teklifiyle geldiler, geçen yıl görüşmelere başladık. Ancak biz üretim anlamında ortaklığı doğru bulmuyoruz. Çünkü böyle bir ortaklıkla varlıklarını devam ettirmeleri mümkün olacak. Ama biz stratejik işbirliğini tercih ettik.
          Neden üretimde ortak yapmadınız?
          Gelişmemizi sırf İspanyol markasının üzerine konumlandırsaydık, kendi markamızı geriletirdik. İspanya'dan tasarım transferi yapıyoruz. Biz onların onlar bizim pazarlarımızı kullanacak. Stratejik işbirliği anlaşması yaptık. Bunun ülkemizin marka değerini yükselteceğine inanıyoruz. Üretimi Türkiye'de yapacağız. Altında 'Made in Turkey' yazacak. Onların da üretimleri devam edecek.
          Anlaşma tamamlandı mı?
          Evet tamamladık. Önümüzdeki yılın ilk iki ayında lansmanını yapmayı planlıyoruz.

HAYAT KURTARIYORUZ
          Başka firmalardan da teklif alıyor musunuz?
          Alıyoruz... Avrupa'daki kriz nedeniyle markaların üretim güçleri ciddi anlamda azaldı. Markalar hızla güç kaybediyor. Bu noktada da Türk firmaları adeta can simidi oluyor. Biz bunları alarak bir yerde hayatiyetlerini devam ettiriyoruz.
          Türkiye'nin marka olma stratejisine bu işbirlikleri nasıl bir katkı sağlar?
          Bu, Türkiye'nin marka yaratma stratejisinde önemli yer tutan bir konu. Çünkü öncelikle ülkemizin marka değeri ve algısını yükseltmemiz gerekiyor. Eskiler "Asılacaksan İngiliz ipiyle asıl" derlerdi. Bu da İngiliz malına olan güvenin göstergesiydi. Bu nedenle ülke imajını yükseltmek çok önemli. Yoksa tek tek markaların imajını yükseltmemiz kolay olmayacak. Yurtdışından aldığımız markalar da bu imaja katkı sağlayacak.

IKEA'nın en büyük tedarikçisi konumundayız
          Satışlarınızın içinde ihracatın payı nedir?
          Yüzde 45'ler seviyesinde. Ama bunun daha da artması gerekiyor. En büyük pazarımız Avrupa, en büyük müşterimiz ise IKEA. Türkiye'de IKEA mağazalarında aldığınız ürünler Kütahya'da üretiliyor. Özellikle büyük montanlı siparişlerini bize veriyorlar. Türkiye'ye geldiklerinden beri bizimle çalışıyorlar. Çin'deki mağazalarında bizim ürünlerimiz satılıyor. Yani dolaylı olarak Çin'e de ihracat yapıyoruz. Ayrıca Metro ve Carrefour'a da ürün satıyoruz.
          Marka olarak yurtdışında algınız nasıl?
          Seramikte Avrupa'da toptan piyasasında çok etkili bir markayız. Ancak perakendeye gelince Hans ve Helga'nın tercihi olamıyoruz.
          İspanyollar ile pazar paylaşımını nasıl yaptınız?
          Avrupa kökenli pazarlar onlarda kaldı. Amerika Kanada, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri bizde. Burada üretim yapıp ihraç edeceğiz.

Güneşli'ye 2 dev kule dikeceğiz
          Önümüzdeki yıl yeni yatırımlar planlıyor musunuz?
          Güneşli Basın Ekspres Yolu'nda 135 milyon dolarlık otel ve ofis yatırımı yapacağız. Halen ruhsat işleri devam ediyor. Mart ayı gibi yatırıma başlarız. 2 kule şeklinde planlıyoruz. Biri otel biri de ofis olacak. Kongre turizmine yönelik düşündüğümüz otelde 2 bin 500 kişilik konferans salonu bulunacak.

Yorulan insan dinlenir, ben yorulmam
          17 fabrikada üretim yapan, 8 bin 600 çalışanı olan bir patron olarak nasıl dinleniyorsunuz?
          Yorulmam ki dinleneyim, yorulan insan dinlenir! Ailemizde kimse 'yoruldum' diyemez. Çalışmadığımız günlerde günü yorumlar, yarını planlarız. Eşimle yurtiçi ve dışında eski porselen topluyoruz. Nisan ayında topladıklarımızı sergilemek için Kütahya'da bir müze açacağız. Ayrıca yaşı 50'den fazla 8 mosiklet ve 7 otomobilim var.

kaynak: sabah

Yorum Yap

Nafi bey, hedef yükseltmiş gibi görünüyor. Defter degeri 3,7 tl olan, kütpo yu 2,2 tl de süründürüyor. Busene kar artışında eldeettigi başarıyı sürdürebilirse, önümüzdeki sene Kütpo yatırımcıları fiyatı 4,tl li rakamlarda görebilirler. İştiraki olan ambalaj teysisinin başında olan Hanımefendi çok başarılı. Nafi beyin yerinde olsam, kutpo nun başına kızı olan bu hanımefendiyi getirırdim. kutpo bir aile şirketi, bızler küçük ortaklar olsakta ailanin mansupları olarak kendimizi görmege çalışıyoruz, İnşallah nafi beyde bizleri böyle görüyordur. Yatırım tavsiyesi degildir.

Yorum Yap

Hazır meydanı boş bulmuşken tahta yapımcısı ile ılgılı birkac şey söyliyeyim, tam28 aydır dogrudurüs formasyon yapmadı. Bunun nedenini düşündügümde aklıma hep çogunluk hısselerinin bir elde toplanması için yapılacak takasta kutpo nun fiyatının makul olması gerektigi aklıma geldi. Bir süre öncede kardeşlerden bırı kendi payını Nafi gürel beyefendiye deviretti,tahta sahibinin kim oldugunu bılmiyorsamda tahmin edebiliyorum. Bunu TALİMAT OLARAK tahta yapımcıya söylemiş olabilirmi acaba diye hep kendime sordum. Sabaha Nafi beyin verdigi beyanda, bir cok firmanın ortaklık için teklifte bulundugunu söylüyor. Ortaklıgı kabul edecek olsaydı acaba hisse başı talepedecegi fiyar ne olurdu. Kutpo nun fiyatının seramik sektör ortalaması altında olması için hiçbir nedenin olmadıgına veya kalmadıgına inanıyorum. Son 3 aylık macd ve rsı görüntüleri çıkış hazırlıklarını gösteriyor. Hareket yakın. yatırım tavsiyesi degildir. SAYGILARIMLA

Yorum Yap

Anadolu sermayesinin en büyük temsilcisi Kütahya Porselen, 200 yıllık geçmişe sahip bir İspanyol firmayla stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. NG Grup Başkanı Nafi Güral, "Avrupalılar'ın yaşamak için Türk firmalara ihtiyacı var. Çok teklif alıyoruz" dedi
                Türkiye'nin en köklü markalarından Kütahya Porselen, yaklaşık 200 yıllık geçmişe sahip İspanyol seramik firmasıyla stratejik işbirliğine gitti. Uzun zamandır Avrupalı firmalardan ortaklık teklifi aldıklarını söyleyen NG Grup Başkanı Nafi Güral, "Bize çok talep var. Bunlardan biriyle stratejik işbirliği anlaşması yaptık. Firmayla uzun zamandır görüşüyorduk. Bu işbirliğiyle seramik grubunda yurtdışının yanı sıra yurtiçinde de atağa kalkacağız. Yabancı marka arayışında olan tüketicilerin taleplerine yanıt vereceğiz" dedi. Porselen, seramik, ambalaj üretiminin yanı sıra turizm sektöründe da yatırımları olan Nafi Güral'la İspanyol markadan beklentilerini ve büyüme stratejilerini konuştuk.
                Anadolulu bir şirket olarak Avrupa'nın kalbinde bir ortaklık anlaşmasına imza attınız. Bu işbirliği size ne kazandıracak?
                1800'lü yıllardan bu yana seramik üretimi yapan bu firmanın dünyada belli bir gücü var. Bize üretimde ortaklık teklifiyle geldiler, geçen yıl görüşmelere başladık. Ancak biz üretim anlamında ortaklığı doğru bulmuyoruz. Çünkü böyle bir ortaklıkla varlıklarını devam ettirmeleri mümkün olacak. Ama biz stratejik işbirliğini tercih ettik.
                Neden üretimde ortak yapmadınız?
                Gelişmemizi sırf İspanyol markasının üzerine konumlandırsaydık, kendi markamızı geriletirdik. İspanya'dan tasarım transferi yapıyoruz. Biz onların onlar bizim pazarlarımızı kullanacak. Stratejik işbirliği anlaşması yaptık. Bunun ülkemizin marka değerini yükselteceğine inanıyoruz. Üretimi Türkiye'de yapacağız. Altında 'Made in Turkey' yazacak. Onların da üretimleri devam edecek.
                Anlaşma tamamlandı mı?
                Evet tamamladık. Önümüzdeki yılın ilk iki ayında lansmanını yapmayı planlıyoruz.

HAYAT KURTARIYORUZ

Başka firmalardan da teklif alıyor musunuz?
                Alıyoruz... Avrupa'daki kriz nedeniyle markaların üretim güçleri ciddi anlamda azaldı. Markalar hızla güç kaybediyor. Bu noktada da Türk firmaları adeta can simidi oluyor. Biz bunları alarak bir yerde hayatiyetlerini devam ettiriyoruz.
                Türkiye'nin marka olma stratejisine bu işbirlikleri nasıl bir katkı sağlar?
                Bu, Türkiye'nin marka yaratma stratejisinde önemli yer tutan bir konu. Çünkü öncelikle ülkemizin marka değeri ve algısını yükseltmemiz gerekiyor. Eskiler "Asılacaksan İngiliz ipiyle asıl" derlerdi. Bu da İngiliz malına olan güvenin göstergesiydi. Bu nedenle ülke imajını yükseltmek çok önemli. Yoksa tek tek markaların imajını yükseltmemiz kolay olmayacak. Yurtdışından aldığımız markalar da bu imaja katkı sağlayacak.

IKEA'nın en büyük tedarikçisi konumundayız
                Satışlarınızın içinde ihracatın payı nedir?
                Yüzde 45'ler seviyesinde. Ama bunun daha da artması gerekiyor. En büyük pazarımız Avrupa, en büyük müşterimiz ise IKEA. Türkiye'de IKEA mağazalarında aldığınız ürünler Kütahya'da üretiliyor. Özellikle büyük montanlı siparişlerini bize veriyorlar. Türkiye'ye geldiklerinden beri bizimle çalışıyorlar. Çin'deki mağazalarında bizim ürünlerimiz satılıyor. Yani dolaylı olarak Çin'e de ihracat yapıyoruz. Ayrıca Metro ve Carrefour'a da ürün satıyoruz.
                Marka olarak yurtdışında algınız nasıl?
                Seramikte Avrupa'da toptan piyasasında çok etkili bir markayız. Ancak perakendeye gelince Hans ve Helga'nın tercihi olamıyoruz.
                İspanyollar ile pazar paylaşımını nasıl yaptınız?
                Avrupa kökenli pazarlar onlarda kaldı. Amerika Kanada, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri bizde. Burada üretim yapıp ihraç edeceğiz.

Güneşli'ye 2 dev kule dikeceğiz
                Önümüzdeki yıl yeni yatırımlar planlıyor musunuz?
                Güneşli Basın Ekspres Yolu'nda 135 milyon dolarlık otel ve ofis yatırımı yapacağız. Halen ruhsat işleri devam ediyor. Mart ayı gibi yatırıma başlarız. 2 kule şeklinde planlıyoruz. Biri otel biri de ofis olacak. Kongre turizmine yönelik düşündüğümüz otelde 2 bin 500 kişilik konferans salonu bulunacak.

Yorulan insan dinlenir, ben yorulmam
                17 fabrikada üretim yapan, 8 bin 600 çalışanı olan bir patron olarak nasıl dinleniyorsunuz?
                Yorulmam ki dinleneyim, yorulan insan dinlenir! Ailemizde kimse 'yoruldum' diyemez. Çalışmadığımız günlerde günü yorumlar, yarını planlarız. Eşimle yurtiçi ve dışında eski porselen topluyoruz. Nisan ayında topladıklarımızı sergilemek için Kütahya'da bir müze açacağız. Ayrıca yaşı 50'den fazla 8 mosiklet ve 7 otomobilim var.
                Kütahya Porselen İspanyol devine ortak oldu-Sabah - 15 Aralık 2013

Yorum Yap

kutpo hisse yorum

KÜTAHYA PORSELEN SANAYİİ A.Ş. / KUTPO [] 16.12.2013 17:12:59

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Eskişehir Karayolu 8.Km KÜTAHYA
                  Telefon ve Faks No. : 0 274 2250150 - 0 274 2250156
                  Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 274 2250150 - 0 274 2250156
                  Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
                  Özet Bilgi : Sabah Gazatesinde Çıkan Açıklama ile ilgili

AÇIKLAMA:
                  Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

15.12.2013 tarihli Sabah Gazetesi'nin ekonomi sayfasında çıkan Kütahya Porselen İspanyol devine ortak oldu ve Güneşli Basın Ekspres yolunda yapılacak olan otel ve ofis yatırımının Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. ile hiçbir ilgisi yoktur.

Bu açıklamayı Sayın Nafi GÜRAL haberde de belirtildiği gibi NG Grup Başkanı sıfatı ile yapmıştır.

Haberi hazırlayan gazeteci haberi yanlışlıkla Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.'ye atfetmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti..

Yorum Yap

kütpo da benden başka kimse kalmamış, düşen borsada yukarı hareket kımseyi heycanlandırmadı.Enteresan.

Yorum Yap

KUTPO hisse yorum
                      Hisse düşen kanalda yükselen kısa trendi kırarak stop olmuş yeni bir yükseliş trendi gelene kadar beklenmeli

Yorum Yap

KUTPO hisse analiz yorum

KUTPO günlük

200 Günlük üsse 2,18
                        200 Günlük ağırlıklı 2,15
                        100 Günlük 2,18
                        2,46 kırılır onay alırsa 3 – 3 üzeri fiyatlar hedef konuma gelecektir.
                        Habere göre 2 ay içinde İtalyan firmayla yapılan stratejik ortaklık açıklanacakmış.
                        Fakat bu hissede işlem yaparken çok temkinli olmak gerek patronu MUBAREK bir zattır.
                        (Pazar günü haber gönderip pazartesi ilk seans tavan çektirir ardından seans kapanışına yakın haber gönderir hisse satış yer)
                        Gördüğünüz ve hoşnut olduğunuz bir durum yahut paylaşım var ise lütfen bunun için sadece teşekkür butonunu kullanınız

www.borsaokul.com

Yorum Yap

Sayın antepli ve shade kendimi çok yalnız hissetmiştim, şimdi anlıyorum ki yalnız degilim, sesimi duydugunuz için teşekürler.

Yorum Yap

Estafurullah :) Hasan bey bu hisse bizim başımızın belası gibi bir şey uzun yıllardır. Sevgili Nafi beye de çok borçlandık bir gün inşallah mevlam nasip ederde bizde öderiz borcumuzu. Kendileri ağbi kardeş sülale hiç ayırmaz önüne kim gelirse.

www.borsaokul.com

Yorum Yap

Peksaygıdeger shade bey, kutpo ıle ilgili sayfadaki beyanlarım belli aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Sadece indikatörlerden çıkış hazırlıgını gördügümü çıkışın yakın oldugunu söylemiştim. Bu söyledigim nerede ise dogru çıkacaktı ki, patronun çıkışa karar verip başlattıgı gün yolsuzluk ve rüşvet olayı patlak verdı. Kagadın akşama aynı fiyata dönmesinin nedeni, olayları tam olarak anliyamamıs adlı bir vakıa olarak görmüş olmalı ki, ilk seans tavan, ögledensonraya dogru, siyasi yönü farkedilip,olayın vehameti anlaşılınca başladıgı yere döndü. Ben olayı zamanlama hatası olarak görüyorum. Dıkkat edılmesi gereken en önemli husus şu, tavan olduktan sonra uzun süre tavanda tutuyor, ellerinde kutpo taşıyanlar da devir işlemini rahatça gerçekleştirsinler diye, ki kagıt rahatlıkla yukarı gitsin. Yatırımcılarla tahta sahibi arasında mücadele elbette sürecek, sabır ve bılgiyle İnşallah bizler kutpo yu degerinde satacagız. Yatırım tavsiyesi degildir. Saygılarımla.

Yorum Yap

KUTPO hisse yorum
                                Hisse düşen kanalda hareket ediyor yeni bir yükseliş trendi gelene kadar beklenmeli

Yorum Yap

Neler Oluyor

Çöküş

Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var. bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir.

Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                                X