Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

KUTPO Kütahya Porselen Sanayii A Ş hisse yorum haber analiz

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • KUTPO Kütahya Porselen Sanayii A Ş hisse yorum haber analiz

  kutpo hisse yorum ,kutpo hisse haber,kutpo hisse analiz,
  kutpo hisse beklenti,kutpo hisse bilanço,kutpo hisse tüyo,kutpo canlı borsa,kutpo hisse kar,kutpo hisse yorum 2013. • #2
  KÜTAHYA PORSELEN İKİ ŞİRKET ALACAK

  Frankfurt’ta düzenlenen zücaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente’ye katılan Türk firmaları, yeni iş bağlantılarıyla ihracat ağını geliştirirken, bir taraftan da satın alacak yeni firmalar arıyor. Kütahya Porselen, fuarda iki Alman porselen şirketini almak için görüşmeler yapıyor.

  ALMANYA’nın dünya çapındaki porselen markası Rosenthal’ı İtalyan Sambonet’e kaptıran Kütahya Porselen’in sahibi Nafi Güral, yeni marka arayışlarına girdi. Frankfurt’ta düzenlenen zücaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente’de iki Alman porselen firmasıyla görüşmelerinin olduğunu belirten Kütahya Porselen Genel Direktörü Rüştü Düver, “Rosenthal’ı alamadık ama şu anda başkalarıyla ilgileniyoruz. Satın almanın kısa sürede tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu fuarda da anlaşmaya varabiliriz” dedi.
  Müşteriler hazır
  Türkiye’nin marka yaratamadığı için marka olmuş firmaları satın almasının daha mantıklı olduğunu söyleyen Düver şöyle konuştu: “Satın alacağımız bu markaların ürünleri otellere daha yoğun olarak satılıyor. Oteller müşterilerine sundukları formu korumak istediği için markaların müşterileri hazır diyoruz. İki markayı Nafi Güral’ın diğer şirketi Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. adına alacağız. Görüşmeler tamamlanmadan isimlerini açıklamıyoruz.”
  Rosenthal düşü bitmedi
  Nafi Güral’ın 2001 yılında İspanya’nın Santa Clara ve 2005 yılında Almanya’nın Mitterteich markasını satın aldığını hatırlatan Düver, şunları söyledi: “Rosenthal’ı da almak istedik ama olmadı. Bu konuda devletten talep ettiğimiz halde destek göremedik. Bu satın alma gerçekleşseydi 300 yılda oluşan bir markaya Türkiye 3 saatte sahip olacaktı. Rosenthal şu an İtalyan Sambonet’in elinde. Ancak Rosenthal, ilerleyen dönemde inşallah bize gelecek. Rosenthal düşümüz bitmedi.”
  20 milyon Euro ihracat
  Kütahya Porselen’in ürettiğinin yüzde 60’ını Avrupa’ya sattığını dile getiren Rüştü Düver, “2009’da 20 milyon Euro ihracat yaptık. Biz krizi başarıyla geçirdik. 2009’da karımızı 35 kat artırdık. Yılda 60 milyon adet kapasitemiz var. Hızımız ve kalitemizle Avrupa artık bizi tercih ediyor. Uzak Doğu’dan uzaklaşıyorlar” dedi.

  Alman markasıyla 30 milyon Euro ciro yaptı

  NAFİ Güral’ın 2005 yılında satın aldığı Almanya’nın otel grubunda bilinen porselen markası Mitterteich’in Fabrika Müdürü Hasan Yüksek, şu bilgileri verdi: “Tanınan bir Alman markası olduğu için Kütahya Porselen’in giremediği her yere biz giriyoruz. Yıllık 20 milyon adet üretimimiz var. Ürünleri büyük kısmı ihraç ediliyor. Geçen yıl 30 milyon Euro ciro yaptık. Ürünlerin bir kısmı Türkiye’de bir kısmı ise Almanya’da üretiliyor.” 2001 yılından bu yana İspanyol Santa Clara’nın marka hakkını elinde bulundurduklarını hatırlatan Yüksek, “Santa Clara sadece İspanyol iç pazarına verdiğimiz bir marka” dedi.

  Çift renk porselen için 1.5 milyon Euro yatırdı

  RÜŞTÜ Düver, Avrupa’da çift renkli porselen ve renkli camın çok yoğun tercih edildiğini belirterek, “Türkiye daha renkliye çok alışkın değil. Dünyadaki yeni trend çift renk. Bununla ilgili yeni makineler gerekiyor. İki yıldır çift renkli porselen üretiyoruz. Bunun için 1.5 milyon Euro’luk yatırım yaptık” diye konuştu.

  Rakibine makine satacak

  Porselen sektöründe Türkiye’nin en büyük rakibinin Çin olduğunu ifade eden Rüştü Düver, Kütahya Porselen’in rakibi Çin’e porselen makinesi satmaya hazırlandığını açıkladı. Porselen makineleri üretecek ve anahtar teslimi fabrika yapacak konumda olduklarını kaydeden Düver, “Avrupa’da porselen sektörünün sona ermesinden sonra porselen makinesi üreten fabrikalar da sıkıntıya düştü. Biz bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz. Özellikle ürettiğimiz presler, taşlama ve sırlama makineleri ile ilgili görüşüyoruz. 20-25 milyon Euro’luk bağlantı yaptık. Nisan ayında Türkiye’de olacaklar” diye konuştu.

  HÜRRİYET

  Yorum Yap


  • #3

   Yorum Yap


   • #4
    Kap : Kutahya Porselen Sanayıı A.s. / Kutpo [] Ozel Durum Acıklaması (genel) 12.03.2010 15:40:16
    Ozel Durum Acıklaması (genel)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    Ortaklıgın Adresı : Ataturk Bulvarı 43001 Kutahya
    Telefon Ve Faks No. : 0.274 225 01 50 - 0274 225 01 56
    Ortaklıgın Yatırımcı/pay Sahıplerı ıle ılıskıler Bırımının Telefon Ve Faks No.su : 0.274 225 01 50 - 0274 225 01 56
    Yapılan Acıklama Ertelenmıs Acıklama Mı? : Hayır
    Ozet Bılgı : Sermaye Artırım Tarıhı

    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Sırketımızın %40 Oranındakı Bedelsız Sermaye Artırımı 17.03.2010 Tarıhınde Baslıyacaktır.
    Saygılarımızla,
    Kutahya Porselen Sanayı A.s.
    kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

    Yorum Yap


    • #5

     Yorum Yap


     • #6

      Burada yer alan bilgiler ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

      Yorum Yap


      • #7

       Yorum Yap


       • #8
        "Biz krizi fırsat olarak değerlendiriyoruz" diyen Kütahya Porselen, en az 100 milyon dolarlık iki yeni yatırıma hazırlanıyor. Tüketiciyi Çin malı ürünler konusunda uyaran grup, "Avrupa, Çin mallarının gerçek yüzünü anladı ama bizde hala sorunlar var" dedi.


        Kütahya Porselen, "Kriz bizim lugatımızda yok" dedi, yeni yatırımlara hız verdi.

        İki Alman şirketini bünyesine katmaya hazırlanan Kütahya Porselen grubu, bir taraftan da her biri 50 milyon doların üzerinde iki yeni otel yatırımı için kolları sıvadı.

        Otel yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, "Afyon'da bir termal otele başlıyoruz. Şu anda şantiyeleri kuruluyor. 2010 yılı içerisinde Samsun'da bir otel ve kongre merkezi hazırlığımız var. Karadeniz'de buna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz" dedi.

        Enerji özelleştirmeleriyle de ilgilendiklerini belirten Güral, "Ancak ana odak noktamız porselen" diye konuştu.

        Yılda 60 milyon parça üretim yapan Kütahya Porselen, Avrupa pazarındaki daralmaya rağmen ihracatını artırmayı başardı. Şirketi esas rahatsız eden ise iç pazardaki Çin rekabeti.

        Kütahya Porselen Genel Müdürü Rüştü Düver, "Bizim çıkartmaya verdiğimiz paralara yemek takımları satılıyor. Her gelen malın tek tek laboratuvarlarda kontrol edilmesi lazım. İnsan sağlığına zararlı mı değil mi, boyaları kurşun içeriyor mu içermiyor mu... Ama maalesef bunlara pek dikkat edilmiyor" dedi.

        Yorum Yap


        • #9
         Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
         "umutsarı"


         "Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
         Vernon Law"

         Yorum Yap


         • #10
          Kimse kalmamış herhalde
          Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.

          Sabır lazım dostlar sabır,Doğmak için sabır,ölmek için sabır...

          Düşerken iki şeyi asla unutma..

          Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını..


          twitter.com/hisseanaliznet
          facebook.com/hisseanaliz.net

          Yazdığım hiçbir analiz, bilgi ve yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

          niyet hayr, akıbet hayr ...

          Yorum Yap


          • #11
           Aslı metin1 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
           Sayın Metin sabırla bekliyorum.
           Türkiyenin en kaliteli borsa forumu


           .................................................. .............................................. .www.hisseanaliz.net

           .................................................. ........................................... ..PİYASALARDA BİR İNCİ

           Yorum Yap


           • #12
            2.07 yi hacimli aşağı kırıp altında kapanış yapmadıkça sorun yok,üstten gelen alçalan trend çizgisiyle 2.07 yatay desteği arasında sıkışmaya devam ediyor,eğer hissenin sahibi daha erken hareket yapmak istemezse,önünde 7 barlık (yaklaşık 2 ay) bir süre var,bıktırmak ve dökmek için yeterli bir süre,akabinde ya alçalan trende devam etmek için destek kırılacak,ya da fiyat trendin üstüne çıkacak ki,bu sıkışmanın patlaması da ona göre olur..
            dediğim gibi,speğin keyfi olur da daha erken hareket yaparsa bilemem,ama bu şekilde devam ederse en geç 2 ay sonra yukarı yönlü hareketin başlayacağını düşünüyorum..ytd..

            Yorum Yap


            • #13
             Teşekkürler Sayın Mavera...
             Burada yapmış olduğum yorumlar şahsi düşüncelerim olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir ve AL-TUT-SAT anlamına kesinlikle gelmemektedir. Buradaki yorumlarıma istinaden alacağınız kararlardan şahsım ve hisseanaliz.net yönetimi sorumlu tutulamaz.

             Yorum Yap


             • #14
              ben buradan artık patlamayı yapacağını düşünüyorum.bugün biraz saldılar kağıdı ama tekrar toplanacaktır.

              Yorum Yap


              • #15
               l dont know but my eliot father say...but what do you want could belıeve ...KUTPO
               Hırslarımızı ve Korkularımızı yenersek başarılı oluruz.

               Yorum Yap

               Neler Oluyor

               Çöküş

               Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var. bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir.

               Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

               Hazırlanıyor...
               X