Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

HLGYO - halk gayrimenkul yatirim ortakliği

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• HLGYO - halk gayrimenkul yatirim ortakliği

hlgyo hisse senedini elinde bulunduranlara hayırlı olsun, daha yeni doğduğu için yani grafiklerin oluşması beklemek lazım...biz yinede 5dk lık grafiğini atalım...ytd

https://twitter.com/revo_62

BURADA YER ALAN BİLGİ ve YORUMLAR
    KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

LÜTFEN BİR SORU SORMADAN ÖNCE O HİSSENİN SAYFASINA GİDİP GÜNCEL YORUM VAR MI DİYE BAKINIZ....

Cevap: Hlgyo - halk gayrimenkul yatirim ortakliği

Halk gyo'nun 2012/12 aylik konsolide olmayan net kari 12.065.699 tl (2011/12 aylik: 30.421.790 tl)

-matriks-

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

LÜTFEN BİR SORU SORMADAN ÖNCE O HİSSENİN SAYFASINA GİDİP GÜNCEL YORUM VAR MI DİYE BAKINIZ....

Yorum Yap

Cevap: Hlgyo - halk gayrimenkul yatirim ortakliği

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / HLGYO, 2013 [HLGYO] 06.03.2013 18:00:08

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı
      Adres Şerfiali Çiftliği Tatlısu Mah. Ertuğrulgazi Sok. No:1 Yukarı Dudullu Ümraniye
      Telefon 216 - 6001029
      Faks 216 - 5945372
      Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 6001025
      Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 5945372
      Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
      Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
      Özet Bilgi 2012 Yılı Kar Dağıtım Önerisi

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 06.03.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
      B Grubu,HLGYO(Eski),TREHLGY00016 0,0000000 0,0000000
      A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREHLGY00024 0,0000000 0,0000000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
      B Grubu,HLGYO(Eski),TREHLGY00016 32.958.034,270 5,05660
      A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREHLGY00024 541.965,730 5,05660

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

Cevap: HLGYO - halk gayrimenkul yatirim ortakliği

Ben çok şansız adamım. Ne aldıysam hep zarar hep zarar. Halka arz 1.35den oluyor ve borsa yaklaşık %10 yükselmesine rağmen halka arz fiyatının altında işlem görmektedir. Ben anlamadım yatırımcılar bu hisseden nasıl kar edecek?

Yorum Yap

HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / - [HLGYO] 12.03.2013 15:16:21

Hisse Alım Satım Bildirimi

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
          Özet Bilgi : Fiyat İstikrarı Kapsamında Hisse Alımı

AÇIKLAMALAR
          11-03-2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,32 fiyat aralığından 457,867 adet alış işlemi fiyat istikrarı kapsamında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlemler sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payı işbu açıklama tarihi itibariyle %1,34 seviyesine ulaşmıştır.

İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%)
          11.03.2013 Alım 457.867,00 1,32 604.384,00 8.422.619,00 1,27 8.880.486,00 1,34

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / HLGYO, 2013 [HLGYO] 15.03.2013 17:10:39

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı
            Adres Şerfiali Çiftliği Tatlısu Mah. Ertuğrulgazi Sok. No:1 Yukarı Dudullu Ümraniye
            Telefon 216 - 6001029
            Faks 216 - 5945372
            Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
            Özet Bilgi 2012 YILI OLAĞAN GENEL KURUL

Karar Tarihi 15.03.2013
            Genel Kurul Türü Olağan
            Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
            Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
            Tarihi ve Saati 10.04.2013 14:00
            Adresi Şerfiali Çiftliği Tatlısu Mah. Ertuğrulgazi Sok. No:1 Yukarı Dudullu Ümraniye İSTANBUL
            Gündem 1 - Açılış, Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması,
            2 - Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması için Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
            3 - 2012 yılı faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçiler Raporu ve Bağımsız Denetim Kuruluşu Raporunun okunması ve müzakeresi,
            4 - 2012 yılı faaliyet ve hesap dönemine ait Bilânço ve Kar/Zarar hesaplarının okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
            5 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince 2012 yılı ve izleyen yıllara ilişkin Şirket Kar Dağıtım Politikasının ortakların onayına sunulması ve 2012 yılı faaliyet karının dağıtımıyla ilgili Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
            6 - Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin 2012 yılı çalışmalarından dolayı ayrı ayrı ibra edilmesi,
            7 - Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gerekli izinlerin alınmış olması kaydıyla Şirket Ana Sözleşmesinin 3., 7., 8., 13., 15., 17., 18., 20., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34. ve 35., maddelerinde yapılan değişikliklerin ve 21., 22., Geçici Madde 1, Geçici Madde 2, ve Geçici Madde 3'ün iptal edilmesi hususunun görüşülmesi ve onaylanması,
            8 - Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi ve görev sürelerinin belirlenmesi,
            9 - Yönetim Kurulu Üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi,
            10 - Bağımsız denetim firmasının seçilmesi,
            11 - Genel kurulun çalışma esas ve usullerine ilişkin hazırlanan iç yönergenin pay sahiplerinin onayına sunulması,
            12 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince 2012 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi,
            13 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirket Bağış Politikasının ortakların onayına sunulması ve Şirketin sosyal yardım amacıyla vakıf ve derneklere 2013 yılında yapılabilecek bağışlar için üst sınır belirlenmesi,
            14 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirket Ücretlendirme Politikasının ortakların onayına sunulması, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Üst Düzey yöneticiler için "Ücretlendirme Politikası" kapsamında yapılan ödemeler hakkında Pay sahiplerine bilgi verilmesi,
            15 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Şirketin 3.kişiler lehine verdiği teminat, rehin ve ipotekler hakkında ortaklara bilgi verilmesi,
            16 - Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VI. No: 11 "Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğinin"; Seri VI. No:17 Sayılı Tebliğ ile değiştirilen 41. Maddesinin dördüncü fıkrası çerçevesinde ortaklara bilgi verilmesi,
            17 - Genel Kurul Toplantı tutanağının pay sahipleri adına Toplantı Başkanlığı tarafından imzalanması ve bununla yetinilmesi hususunda yetki verilmesi.
            18 - Dilek, Temenniler ve Kapanış.
            Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
            Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
            Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem maddeleri arasında yer alan süreçlere ilişkin bilgi

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
            B Grubu,HLGYO(Eski),TREHLGY00016 0,0000000 0,00000
            A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREHLGY00024 0,0000000 0,00000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
            B Grubu,HLGYO(Eski),TREHLGY00016 32.958.034,270 5,05660
            A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREHLGY00024 541.965,730 5,05660

EK AÇIKLAMALAR:
            Yönetim Kurulumuzun 15 Mart 2013 tarihinde yapılan toplantısında; Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatına ve Şirket Ana Sözleşmesine uygun olarak hazırlanmış olan ekli kar dağıtım önerisinin Ortaklar Olağan Genel Kurul toplantısında onaya sunulmasına ve Şirket Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 10 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 14:00'de ekli gündemi görüşmek üzere Şerfiali Çiftliği Tatlısu Mah. Ertuğrulgazi Sok. No:1 Yukarı Dudullu Ümraniye İstanbul adresinde yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
            Olağan genel kurul davet mektubu, vekaletname örneği ve esas sözleşme tadil tasarısı ekte yer almaktadır.

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / HLGYO [] 22.03.2013 17:44:28

Maddi Duran Varlık Alımı

Ortaklığın Adresi : ŞERİFALİ ÇİFTLİĞİ TATLISU MAH. ERTUĞRULGAZİ SOK. NO:1 YUKARIDUDULLU ÜMRANİYE İSTANBUL
              Telefon ve Faks No. : 0216 600 10 00 - 216 594 53 72
              Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 600 10 25 - 216 594 53 72
              Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
              Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
              Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
              Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
              Özet Bilgi : ARSA ALIMI

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Arsa
              Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevks, Yüzölçümü : Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Osmangazi Mahallesi, 1452 Ada, 110 Parsel'de kayıtlı 326,81 m2
              Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 18.02.2013
              Toplam Alım Bedeli : 655.000-TL + KDV
              Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : 0,001
              Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0,001
              Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : 0,001
              Alım Koşulları : Mülkiyet devrinde peşin olarak ödenmiştir.
              İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 22.03.2013
              Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri : Odunpazarı Belediyesine ait 2971/89191 payın satın alınarak tam hissenin şirket mülkiyetine geçirilmesi
              Karşı Taraf : Odunpazarı Belediyesi
              Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : İlişkili taraf değil.
              Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Emsal Karşılaştırma ve Gelir Yöntemleri
              Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmiştir.
              Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -
              Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : 216.636-TL
              İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Odunpazarı Belediyesi Takdir Komisyonu'nun belirlemiş olduğu 655.000 TL+KDV bedel üzerinden satın alınmıştır.

EK AÇIKLAMALAR:
              Yönetim Kurulumuzun 18.02.2013 tarihinde yapılan toplantısında alınan karar kapsamında; Tapuda Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Osmangazi Mahallesi, 1452 Ada, 110 Parsel'de kayıtlı olan 326,81 m2 büyüklüğündeki Odunpazarı Belediye'sine ait arsa, Belediye Takdir Komisyonu'nun belirlemiş olduğu 655.000 TL+KDV bedel üzerinden satın alınmış ve tapu devir işlemleri 22.03.2013 tarihinde tamamlanarak mülkiyeti Şirketimize intikal etmiştir. Odunpazarı Belediyesine ait 2971/89191 payın satın alınması suretiyle arsanın tamamı şirket mülkiyetine geçirilmiştir.

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

Hisse hakkında yatırım tavsiyesi olmadan yorum yapacak arkadaş varmı?

Yorum Yap

Aslı gs mağduru tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Hisse hakkında yatırım tavsiyesi olmadan yorum yapacak arkadaş varmı?
                  gsden mağdur oldum bu hissenin halka arzına katıldım 1.35den ve her zamanki gibi ky zararada.

Yorum Yap

Cevap: Rakamlarla geleceği birleştirmek ( Derin Hisse ) -2

Merhaba Tuncay bey ,
                    Hlgyo hakkında yorum yapmamnı mumkun mu?
                    tşk

Yorum Yap

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / HLGYO, 2013 [HLGYO] 10.04.2013 19:21:03

Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı
                      Telefon 216 - 6001029
                      Faks 216 - 5945372
                      Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet
                      Özet Bilgi TEMETTÜDEN BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 10.04.2013
                      Mevcut Sermaye (TL) 662.500.000,000
                      Ulaşılacak Sermaye (TL) 696.000.000,000

Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu
                      B Grubu,HLGYO(Eski),TREHLGY00016 651.782.021,000 32.958.034,270 5,05660 B
                      A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREHLGY00024 10.717.979,000 541.965,730 5,05660 A
                      ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 662.500.000,000 33.500.000,000 5,05660

EK AÇIKLAMALAR:
                      10.04.2013 tarihinde yapılan 2012 yılı Olağan Genel Kurulu'nda alınan karara istinaden; 2012 yılı karından ve yasal kayıtlara göre olağanüstü yedeklere aktarılan geçmiş yıl dönem karından çıkarılmış sermayenin % 5,06'sı oranında 33.500.000 TL karşılığında bedelsiz hisse senedi dağıtılmasına istinaden, sermayenin 1.500.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 662.500.000.-TL'den 696.000.000.- TL'ye çıkarılmasına, artırıma konu olan bedelsiz hisse senetlerinin mevcut pay sahiplerine Şirketimiz sermayesine iştirakleri nispetinde ve kayden dağıtılmasına, konuyla ilgili işlemler için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına ve ilgili işlemlerin yürütülmesi için Genel Müdürlüğün yetkili kılınmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

Cevap: Orçay ile Hisse Yorum,Borsa Yorum,Haber Borsa,Borsa Gündem,Dolar Yorum,Altın Y

Aslı AtiDo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Merhaba tüm topik müdavimleri şu gergin günlerde hepimize sabırlar diliyorum. Orçay arkadaş empati yapabilen bir kişi olduğun için seni tebrik ederim (mangalda kül bırakmayanlar ders alır umarım ). Ve HLGYO hakkında destek ve direnç seviyelerine bakabilmen mümkün mü ? Maliyet 1,33 TL 1,22 ye düştü stoplamadım beklemek murada erdirir mi ? yorumlarını esirgemez isen sevinirim :))
                        HLGYO: Çok yeni hisse olduğu için aslında destek direnç çıkmıyor ama 5 dakikalık bakarsak..

1,21 stoplatır..
                        Yazdığım hiçbir analiz, bilgi ve yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
                        Bu okuduklarınız size ciddi zarar ettirebilir. Bu okuduklarınıza göre yatırımınızı yönlendirmeyiniz.
                        Twitter Adresim " @TekTekTeknik "
                        Orçay'la Piyasalara Anlık Bakış http://www.hisseanaliz.net/tek-tek-teknik/18623-orcay-ileborsa-yorumborsa-analizhaber-borsadolar-yorumaltin-yorum.html

Yorum Yap

orçay hocamın yukarıda dediği gibi daha sağlıklı analiz yapacak verileri oluşmadığı için ne söylense boş olacaktır.....

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

Halk gyo'nun 2013/3 aylik konsolide olmayan net kari 3.275.264 tl (2012/3 aylik:2.958.529 tl)

-matriks-

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

grafik yorumu için daha zamanı var, yeni halka açılmış bir şirket....

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR...

Yorum Yap

Neler Oluyor

Çöküş

Şu anda 2 kullanıcı çevrimiçidir bunlardan 0 üye 2 ziyaretçidir.

Şimdiye kadar aynı anda 16,394 kullanıcı 02-12-2021 tarihinde saat 00:10 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                              X