Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

GSRAY yorum

Çöküş
Bu konu kapatıldı.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• GSRAY yorum

Galatasaray Sportif'in halka açık %37.05'lik hissesinin 1
    TL nominal bedelli hisse başına 116,74 TL fiyatla gönüllü çağrı yoluyla
    alımı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.
    Piyasa fiyatının %35 altı... Yorumlayacak kimse var mı?
    Sell in may and go away

Yorum Yap

Aslı emre tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Piyasa fiyatının %35 altı... Yorumlayacak kimse var mı?
      aslan çimentoda yanılmıyorsam 40 liraydı çağrı fiyatı..

Yorum Yap

Galatasaray Sportif ile Futbol, Nisan sonunda birleşecek... En büyük hedefleri olan Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş'nin birleştirme sürecinin başladığını anlatan kulüp başkanı Polat, bunun nisan ayı sonunda gerçekleşeceğini kaydetti.

Yorum Yap

SPK, spekülasyonlara noktayı 155 TL’lik çağrı fiyatıyla koydu - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son
          günlerde Galatasaray hisselerinde yükselen spekülasyonlara son noktayı koydu. Sportif ve Futbol A.Ş'yi
          birleştirmek isteyen Galatasaray, ortaklarına ayrılma imkanı vermek için gönüllü çağrı yoluyla satın alma
          talebinde bulundu. Bu başvuruyu yaptığı 23 Şubat'tan sonra şirketin hisseleri hareketlendi. Galatasaray, çağrı
          fiyatının 116.7 lira olmasını istedi. Piyasa beklentisi ise SPK'nın başvuru tarihinden önceki 90 günün ağırlıklı
          ortalama fiyatı dikkate alarak 155 lira fiyat belirleyeceği yönündeydi. Ancak Galatasaray hisselerinde anormal
          fiyat hareketleri görülmeye başlandı ve hisse fiyatı önceki gün 220 lirayı aştı. Son olarak dün tahtası
          kapatılmadan önce günü 215 liradan tamamladı. Borsa koridorlarında 200 liranın altında fiyat
          belirlenmeyeceği konuşulurken SPK dün spekülasyonlara son noktayı koydu ve çağrı fiyatını 155
          lira seviyesinde belirledi.(Sabah Gazetesi)

Yorum Yap

GS NE ZAMAN DÜZE ÇIKACAK?
            Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, spor tarihinin en büyük kredisini almalarının ardından iyimser açıklamalarda bulundu

Polat, hiçbir varlık satışı yapmadan, 2011’den itibaren düze çıkmaya başlayacaklarını belirterek, kulübün kötü günler için güvence olması için arazi yatırımlarına ağırlık vereceğini söyledi.

İki şirketini birleştirmek için Türk spor tarihinin en büyük kredisini alan Galatasaray Kulübü’nün Başkanı Adnan Polat, “Hiçbir varlık satışı olmaksızın 5 yıllık bir nakit akışı yaptık. Kulüp aldığı kredileri ödeyerek artı noktasına 2011’den itibaren geçmeye başlıyor. Zaten size 70 milyon dolar kredi veren 5 bankadan oluşan bir bankalar grubu varsa, 6 aydır da sizin bütün mali tablolarınızı inceliyorlarsa orada ödeme garantisini görmeden o krediyi vermezler. Diyelim ki biz yanıldık, bankaların hepsi mi yanıldı? 6.5 yılda da tüm borçlar ödeniyor” dedi. Kredi anlaşması imzalandığında, bunun ‘Galatasaray içinde kanser olan bir durumu ortadan kaldırmak için’ yapıldığını söylemiştiniz. Bu hastalık daha önce teşhis edilemez miydi? Galatasaray, Faruk Süren döneminde AIG meselesiyle böyle bir uygulama yaptı. O dönemde de uzun uzun tartışıldı. Hatta Galatasaray’ın üst düzeydeki hukukçuları, maliyecileri ve danışmanları tarafından bir komisyon kuruldu. O komisyon raporunda bu işin yapılmaması gerektiği kararı çıktı. Ama Faruk Süren olağanüstü genel kurula gitti ve genel kurulda büyük bir çoğunlukla kabul edildi. Kimseyi suçlamak istemiyorum. O gün yapılan, belki o günün şartlarında doğru olabilir. Ama AIG projesi bana göre de tamamlanmadı. Tamamlansaydı belki de başarılı olabilirdi ancak geçen süre içinde bu proje artık günün şartlarına cevap vermemeye başladı. Kurulan şirket Sportif A.Ş kulübün tüm gelirlerinin yüzde 80’ini alıyor, Futbol A.Ş de bütün giderleri üstleniyor. Bize bir keresinde Dubai’den ‘gelin maç yapın’ teklifi geldi, 1 milyon dolar teklif ediliyor, bu parayı Sportif A.Ş alıyor, yol masrafı olan 200 bin doları da Futbol A.Ş üstleniyor. Bugünün şartlarında çok çarpık ve sürdürülebilir olmayan bir model. İşin gırgır tarafı biz bunu yaptık diye o zamanki Fenerbahçe yönetimi de ‘Galatasaray nasılsa enine boyuna incelemiştir’ diye aynı modeli uyguluyor. Kulübe yeni gelir kaynakları yaratma konusunda neler yapıyorsunuz? Artık büyük sponsorlar bulmak kolay değil. Ne yapmalıyız diye düşündüğümüz zaman, ‘Toplumun günlük kullanımındaki ürünlerden, maliyet getirmeden para kazanmalıyız’ dedik. GS Mobile’da 150 bine yaklaştık, kredi kartında 70 bin civarında kullanıcı var. GS TV de zarar etmeyen, az da olsa kazanan bir kurum. İsteyen GS TV’yi internetten izleyebiliyor. Şu anda 650 bin üyesi var. Onu ayda 1 liraya ücretlendirmek istiyoruz. Taraftar da 1 lirayı vermeli. Bu yolla yılda 5 milyon dolar katkı sağlanmış olacak. Bunların üzerine gidiyoruz biz. İnternet sitemizden Galatasaray Bilyoner’e giriliyor ve GS katkı alıyor. Galatasaray Mobile ve GS Bonus Kart 100’er bini geçtiği zaman-ki telefon geçti- bu yıl beklentimiz 13 milyon TL. Biz bu kaynağı harekete geçirmek istiyoruz.

Hissesini satmayıp hatıra olarak duvara asacaklar var

SPK’nın kararını nasıl buluyorsunuz. 155.88 çağrı fiyatı onların önerisimi?

Burada öncelikli olarak bu hisselerin çağrı yoluyla alınması gerektiğini söylüyor kural, bu işlembittikten sonra da iki şirket birleşecek. Çağrıyla alabilmek için hissedarlara SPK’nın belirleyeceği bir çağrı fiyatı getirmek lazım. Biz başvurumuzu yaptığımızda hangi fiyatı önerirsek önerelim bunun hiçbir önemi yok. SPK’nın bir değerlendirmesi var ve bildirilen rakam 155.88.

Nasıl fiyat peki?

Bana göre iyi bir fiyat çıkmış yatırımcılar için. Bakınca GS Sportif A.Ş’nin 2milyon 35 bin sermayesi var. Bunun yüzde 37.05’i halka açık. 753 bin hisse halka açık. Yüzde 100’ünün geldiğini kabul etsek, 156 ile çarpsak 117milyon 600 bin lira tutuyor. Bunu da 1.55’e bölersek 76milyon dolar tutuyor. Ama şöyle de bir durum var, bu hisselerden elinde bulunduran birçok Galatasaraylı var. Ben konuştum bazılarıyla, tek bir hissesi var, iki hissesi var ya da. ‘Ne yapacaksınız’ dediğim zaman ‘Bu bizimiçin çok önemli bir belge, çerçeveletip duvarımıza asacağız’ diyorlar. ‘Oradan gelen 156 liraya bakmayız’ diyorlar.

Ne kadarının gelmesini bekliyorsunuz?

Tahmin yapmam çok zor. Biz bunun için 70 milyon dolarlık bir kredi aldık biliyorsunuz, ben eminim ki bu kredi bunu karşılar. Ama şu andaki fiyatlarla 6 milyon dolar eksik gözüküyor, biz zaten yönetimle bunu
            konuştuk, bu eksiği de biz tamamlayacağız. Bir miktarı insanların duvarlarında hatıra olarak durur diyorum.

Mor kazak giydim, formaya ilham oldu

Fenerbahçe’ye bakıp da iç geçirdiğiniz bir şey varmı?

Fenerbahçe taraftarı kulübü için daha çok para harcıyor. Ama biz de başladık harcatmaya. Kredi kartında Fenerbahçe’yi ikiye katladık. Forma satışında öndeyiz.Özellikle demor forma inanılmaz sükse yarattı.Mor formamızı başlangıçta bütünmodacılar eleştirmişti. Ama insanlar sevdi. Bu yıl için de yine ses getirecek bir renk seçtik, ama açıklamıyoruz. Mor forma da tesadüfen çıktı biliyor musunuz? Bir arkadaşım bana mor bir kazak hediye etmişti. Onunla geldimkulübe. Haldun Üstünel bana ‘Kazağın ne güzel. Şöyle bir forma yapsak nasıl olur’ dedi. Bir tane örnek hazırlayalım dedim. Baktılar yaptık, hoşumuza gitti.

Her yeni gelen başkandan UEFA sonrasının şaşaalı dönemini tekrarlaması beklendi. Niçin olmadı? Sorun finansalmıydı?

Bir kupayı kaldırana kadar pek çok faktörün bir araya gelmesi gerekiyor. Süreklilik önemli, futbol şansı da önemli. Ama Galatasaray kendi içinde çok ciddi ekonomik krizlere girdi. Bence en büyük neden de buydu.

ENERJİ DIŞINDA AKTİF GÖREVİM YOK, RAHATIM

“Galatasaray’a harcadığım zamanı, holdinge harcasam ne olurdu? İyi olurdu belki ama, ben şu anda şirketlerde aktif görevde değilim, babam, kız kardeşim, erkek kardeşim hepsi aktif çalışıyor. GS’ya girdiğim anda holdingdeki şirketlerin yönetim kurulu başkanlığından istifa ettim. Sadece Polat Enerji’de aktif çalışıyorum.”

Spekülasyonu kimin yaptığı ortaya çıkar

Peki QVT mahkemeye gider mi?

Onu hiç bilmiyorum.

Borsa’da 7 gün süren bir hareket oldu. Sizce spekülasyonu kim yaptı?

Onu da bilemiyorum, zaten biz açıklama yaptıktan sonra 150’lerde, 160’larda giden hisse son 2-3 aydır bir anda 200 bandına oturdu. Bir haftada yüzde 18.8 oranında hisseler arttı. Ciddi olarak orada birileri hisseye girdi gibi gözüküyor. Ama tabs kim yaptı onu bilemiyorum. SPK ve İMKB muhakkak ki bunun takibini yapıyordur. Bir gün ortaya çıkarırlar, çünkü çok ciddi çalış*****rını biliyorum.

Esen EVRAN - GAZETE HABERTÜRK
            Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
            Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
            hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
            hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
            https://twitter.com/hisseanaliznet
            Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum Yap

Galatasaray Sportif A.Ş, bir gazetede yer alan “Galatasaray'a kayyum şoku” haberinin doğru olmadığını bildirdi.

Galatasaray Kulübünün resmi internet sitesinde “Galatasaray Sportif A.Ş'nin (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) KAP'ta duyurulmuş açıklamasını yayınlıyoruz” başlığıyla yer alan açıklamada, “Basında yer alan bilgilerin aksine QVT Fund LP tarafından Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. veya Galatasaray Kulübü'nün herhangi bir iştirak, ortak ve organı aleyhine ikame edilmiş yeni bir dava bulunmamaktadır” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Basın açıklamasında yer alan ve sanki yeni ikame edilmiş olarak gösterilen davalar ise İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2008/294 E. sayılı dosyasıyla görülmekte olan, QVT Found Lp tarafından 15.05.2008 tarihinde ikame edilen Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'nin 15.02.2008 tarihli genel kurulunda alınan 1, 2, 3 ve 4 numaralı kararların iptaline ilişkin ve İstanbul 4. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2007/734 E. sayılı dosyasıyla görülmekte olan QVT Fund LP tarafından 03.10.2007 tarihinde Galatasaray Yönetim Kurulu üyelerine karşı açılan söz konusu açıklamadaki konuyla ilgisi bulunmayan davalardır.

Bu davalarda, basın açıklamasında yer alan hususlara ilişkin herhangi bir talep olmadığı gibi, bu tür taleplerin yukarıda belirtilen davalarda ileri sürülmesi, dava konularıyla da bağdaşmamaktadır. Her iki dava da henüz bilirkişi incelemesi aşamasında olup, yargılama devam etmektedir. Her iki davada da QVT Fund LP tarafından çeşitli kereler Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'ye kayyum atanması talep edilmişse de bu talepler mahkemeler tarafından dikkate alınmamıştır. Kaldı ki derdest olan davalarda, davalılar tarafından QVT Fund LP'nin yabancı uyruklu olması ve QVT Fund LP'nin şirket merkezinin bulunduğu Birleşik Krallığa bağlı Cayman Adaları ile adli müzaharet anlaşması olmaması sebebiyle HUMK (Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu), MÖHUK (Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku) ve TTK'nın (Türk Ticaret Kanunu) ilgili maddeleri gereği QVT Fund LP'nin dava şartı olarak kabul edilen teminatı yatırması için itirazda bulunulmuş ve bu konuda henüz bir karara hükmedilmemiştir.”

Yorum Yap

Futbolcular artık borsada

Borsaya yapılan açıklamaya göre, GS Futbol, borçları karşılığında elindeki tüm futbolcu ve A Takımı'nı 245.2 milyon liraya Sportif'e devretti.

Galatasaray, uzun süredir üzerinde çalıştığı futbolcuların halka açık GS Sportif şirketinin içine alınmasına yönelik çalışmalarını tamamladı. Sabah'ın haberine göre, borsaya gönderilen açıklamada, Galatasaray'ın A Takımı'nda oynayan futbolcuları ve Futbol Akademisi, 245 milyon 200 bin lira değerle GS Futbol AŞ'ye devredildi. Galatasaray, 4 Ağustos 2006'da halka açık şirketi GS Sportif AŞ ile GS Spor ve Futbol İşletmeciliği AŞ'yi (GS Futbol) birleştirme çalışmalarına başlamıştı. Bu çalışma kapsamında, tüm futbol ilintili faaliyetlerin tek çatı altında toplanması amacıyla futbolcu ve futbol takımlarının devredilmesi amaçlandı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 28 Mart 2008'de bu devir için yeşil ışık yaktı. Bunun için GS Futbol'un halka açık şirket olan GS Sportif ile Galatasaray Kulübü Derneği arasında borcun ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yaptı ve bu çalışmalar 12 Ağustos 2009'da bir protokole bağlandı. Protokol uyarınca GS Futbol, halka açık Sportif AŞ'ye olan borcunu temizlemek için çalışmalar yaptı. Ancak dün yapılan açıklamada bu girişimlerin şirketin yapısından kaynaklanan sorunlar ve bankalara gösterecek teminat olmadığı için sonuçsuz kaldı. 12 Mart 2010'da ise borsaya yapılan açıklamada ise futbolla ilgili tüm faaliyetlerin tek çatı altında toplanması için futbolcu ve futbol takımlarının birleştirileceği duyuruldu. Dün yapılan açıklamada Galaxy Management, ATA Bağımsız Denetim ve bilirkişi raporları doğrultusunda bir protokolün imzalandığı kaydedildi. Açıklamaya göre dün (14 Mayıs) imzalanan protokolle 17 Mayıs 2010 itibariyle Galatasaray'ın profesyonel A Takımı ile Futbol Akademisi 245 milyon 200 bin lira bedelle tüm hak ve borçlarıyla birlikte Sportif AŞ tarafından devir ve satın alındı.

ÇAĞRI İÇİN KREDİ ALINDI

Galatasaray Kulübü 11 Mart 2010'da hissedarlarına çağrıda bulunarak hisselerini toplama kararı almıştı. 24 Mart'ta tamamlanan çağrıya sadece 2 pay sahibi yanıt vermişti. GS Kulübü, GS Futbol ve GS Sportif AŞ çağrıda gelebilecek talebi karşılamak için 70 milyon dolar tutarlı 6.5 yıl vadeli kredi almıştı. Kredi için Türk Telekom Arena'nın isim hakkı, forma ****** geliri ve Turkcell Süper Lig naklen yayın gelirinin bir kısmı ile Riva arazisi teminat olarak gösterilmişti.

Hürriyet Ekonomi Haberleri
                Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
                "umutsarı"

"Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
                Vernon Law"

Yorum Yap

G.SARAY'IN KONGESİ ERTELENDİ!..

Galatasaray'da bugün yapılan Tüzük Tadil Olağanüstü Genel Kurulu, ikinci bölümde karar yeter sayısına ulaşılamaması nedeniyle 26 Haziran Cumartesi gününe ertelendi.

Galatasaray Kulübü'nün yürürlükte olan 30 yıllık tüzüğünü yenilemek için gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, ikinci bölümünde karar yeter sayısının kalmadığı gerekçesiyle ertelendi.

Lutfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen genel kurulun, başlangıcı gibi bitişi de tartışmalar içinde oldu. Galatasaray'ın mevcut yönetim kurulu ile muhaliflerinin mücadele alanına dönen genel kurul, tarafların sert açıklamaları altında ertelenmek durumunda kaldı.

-HAYRİ KOZAK'IN TEPKİSİ, GENEL KURULU ERTELETTİ-

Tüzük Tadil Komisyonu içinde yer alan üyelerden Hayri Kozak'ın, bazı maddelerde yönetim tarafından değişiklikler yapıldığı şeklindeki sözlerinin, genel kurulun ertelenmesine neden olan durumu başlattığı belirtildi.

Toplam 169 maddeli tüzüğün, sadece 5 maddesi onaylanırken, kulübe üye olma koşullarını belirleyen 6. maddede yaşanan tartışmalarda, Hayri Kozak'la birlikte muhalif grubun salonu terk etmesi sonrası, karar yeterlilik sayısının altında kalındığı gerekçesiyle yeniden sayım istendi.

Genel Kurul Divan Başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat'ın yaptırdığı sayım sonrası yaklaşık 350 kişinin salonda kaldığı tespit edildi. Karar yeterlilik sayısı olan 512'nin çok altında üyenin salonda kalması üzerine, genel kurulun 26 Haziran Cumartesi gününe ertelendiği duyuruldu.

Diğer yandan, salonda sayım yapılırken, çok sayıda kişinin koridorlara çıktığı ve erteleme kararı alınmasını beklediği görüldü.

POLAT: ''GALATASARAY İÇİN KAYIPTIR''-

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nın sonunda kürsüye gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yaşanan durumdan kulübün zarar göreceğini söyledi.

Bazı üyelerin eleştirinin dozunu kaçırdığını ileri süren Polat, Galatasaray Kulübü Başkanlığı makamına karşı daha saygılı ifadeler kullanılması gerektiğini vurgulayarak, şunları dile getirdi:

''Ben Galatasaray Kulübü Başkanı olarak her türlü görüşe kucak açtım. Bu tüzüğün patronu siz genel kurul üyelerisiniz. Tartışma ortamı mutlaka olmalı, tartışma olmadan bir sonuca varılamaz ama karar çoğunluğu kalmadığı için bir erteleme oldu. Bu tüzükle ilgili biz üzerimize düşen görevleri yerine getirdik. Eğer bu 30 yıllık tüzüğün böyle devam etmesini istiyorsanız, siz bilirsiniz. Bu durum Galatasaray Kulübü için hem maddi hem manevi açıdan hem de zaman açısından kayıptır. Kimseye kırgın değilim, biz görevimizi yerine getirdik.''

Salondan ayrılırken Adnan Polat'ın yanına gelen bir bayan üyenin, ''Hiçbir kulüp başkanı sizin kadar demokratik değil. Siz fazla demokratsınız'' dediği duyulurken, Polat ise, ''Bundan Galatasaray zarar görüyor. Kulübümüze yazık ediliyor'' yanıtını verdi.

Adnan Polat, daha sonra beklemeden aracına binerek ayrıldı.

-TAŞÇIOĞLU: ''ELEBAŞLARI DİSİPLİNE VERİLMELİ''-

Tüzük Tadil Kurulu Başkanı Mükerrem Taşçıoğlu, yoğun emekler harcayarak hazırladıkları tüzüğün, bu şekilde kullanılamaz hale getirilmesinden duyduğu üzüntüyü aktarırken, muhalif grup için de ağır ifadeler kullandı.

Eski bakanlardan Mükerrem Taşçıoğlu konuşmasına, ''Genel Kurul Toplantısı'nın bu şekilde sonlanması çok gücüme gidiyor'' diyerek başlarken, ''Bu tüzük için çok zaman ve emek harcadık. Şimdi gelecek dönemde, yeni tarihte tekrar yapılacaktır ama ben buraya gelmeyeceğim. Bu durumdan kim, ne gibi bir çıkar sağlayabilir. Galatasaray Kulübü bundan ne şekilde istifade edebilir. Bunların elebaşlarını alacaksın, disipline vereceksin'' ifadelerini kullandı.

Taşçıoğlu'nun konuşması üzerine bir grup tepki gösterirken, bazı üyeler kendilerine hakaret edildiğini ileri sürdüler.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen genel kurulun açılabilmesi için, kulüpte kaydı açık bulunan 7 bin 670 üyenin en az yüzde 10'unu oluşturan 767 kişinin katılmış olması gerekirken, bu sayıya ulaşılması biraz zaman aldı.

Toplantının başlangıç saati 10.00 olmasına karşın, yeterli sayıya ulaşılamaması nedeniyle önce saat 11.00'e uzatılan başlama saati, daha sonra da 12.00'ye esnetilirken, sayının bulunmasının ardından 11.30'da kongreye start verilebildi. Genel kurulun başlangıcında katılım sayısının 812 üyeye ulaştığı bildirildi.

Galatasaray Olağanüstü Genel Kurulu Başkanı olarak Prof. Dr. Duygun Yarsuvat seçilirken, katılımcı üyelere konuşma yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, şunları söyledi:

''Bugün önemli bir gün. Gelişen dünya ve yasalar içinde bu tüzük Galatasaray'a dar geliyordu. Günün koşullarına cevap vermiyordu. Ümit ederim ki, uzun emek verilen bu tüzük, huzurunuzda kabul edilir. Bu tüzük Divan Kurulu'nun değil, yönetimin değil, tüm Galatasaraylılar'ın. Tüzük tabu olmaktan çıkmalı. İhtiyaç duyulunca da tekrar genel kurul yapabilmemiz lazım. Değişimler çok fazla ve çok hızlı oluyor. İnşallah hayırlı olur.'

-ÖZTÜRK: ''DAHA GENİŞ KATILIM OLMALIYDI''

Galatasaray'ın son Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adayı olan Adnan Öztürk, yaptığı açıklamada katılım sayısının düşük kalmasından yakındı.

Toplantının başlaması için gerekli yeter sayısının bulunmasında sıkıntı yaşanan Tüzük Tadil Genel Kurulu hakkında konuşan Öztürk, ''Galatasaray'ın anayasası 30 yıl sonra yeniden yazılırken, daha geniş katılımlı, daha önce çalışması ciddi yapılmış, daha çok kesimlerle tartışılmış bir tüzük olmasını yeğlerdim. Bence çok uzun ve tartışmalı bir tüzük tadil kongresi olacağa benziyor. Genel çalışma prensipleri açasından tartışılması gereken konular var'' ifadelerini kullandı.

-30 YILLIK TÜZÜK DEĞİŞİYOR-

Galatasaray Kulübü'nün 1980 yılında hazırlanan mevcut tüzüğü, 30 yıl sonra yeniden düzenlenirken, geçen süre içinde Medeni Kanun, Dernekler Kanunu ve yönetmeliklerde yapılan değişiklilerle uyum sağlanması için tüzükte bazı değişikliklere gidildiği kaydedildi.

Yeni tüzükte, kulübün değişen boyutlarına uygun yönetim ve denetim esaslarının yenilenmesi, değişen şartlara uyum sağlayabilmesi için uyguladığı yöntemlerin tüzüğe dahil edilmesi ve bütçe bazında takibi, bu işlemlerin bağımsız denetim firması vasıtasıyla kontrolü, üye alımında Galatasaray Lisesi öğrencilerinin yüzde 3 yıllık kontenjan dışında üye kaydı gibi konuların çözümlenmeye çalışıldığı aktarıldı.

-İLK TÜZÜK TASLAĞI 4,5 AYDA HAZIRLANDI-

Galatasaray Kulübü'nün yeni tüzüğünün ilk taslağı, Divan Kurulu tarafından görevlendirilen komisyon tarafından 4,5 aylık bir çalışma ile hazırlandı.

İlk olarak 2007 yılında Mükerrem Taşçıoğlu'nun başkanlığındaki komisyonca hazırlanan ilk tüzük taslağı, Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda kabul edilmesinin ardından, 2010 yılı seçim döneminde başkan adaylarının tüzük değişiklik talepleri doğrultusunda 5 kişilik redaksiyon komitesi vasıtasıyla, aradaki sürede meydana gelen yasal düzenlemeler de dikkate alınarak yeniden şekillendirildi.

Ardından üyelerin önerileri ışığında son haline getirilen Galatasaray Kulübü Tüzüğü, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda oya sunuldu.

-BAŞKANLIK SÜRESİ 3 YIL-

Yeni hazırlanan tüzük taslağındaki en dikkat çekici değişiklik, Galatasaray Kulübü'nde seçimlerin 3 yılda bir yapılması önerisi.

Mevcut yönetimin iki yıllık görev süresini doldurmasının ardından uygulamaya gireceği belirtilen yeni uygulamada, Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 3 yılda bir yapılacağı, başkanlık için en az 10 yıllık üyelik gerektiği, kulüp başkanlığına aday olabilmek için de, seçimin yapılacağı genel kurula katılma hakkına sahip en az 100 üyenin, adaylık başvurusunda bulunacak kişiyi Divan Kurulu Başkanlığı'na önermesi gerektiği ifadeleri yer aldı.

-GENEL KURUL BASINA KAPATILDI-

Galatasaray Kulübü Tüzük Tadil Genel Kurulu, verilen bir önergeyle basına kapatıldı.

Genel kurulda yapılacak tartışmaların kamuoyuna farklı yansıtılabileceği yönünde verilen önerge, katılımcıların çoğunluğunun oyunu aldı ve açılışı yapılan toplantıdan basın mensupları ayrıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

Aslı POLKA tarafından gönderilmiş
                      Cim-bom 'da brüt takas uygulaması varmış arkadaşlar..
                      Aslında bu kağıdı sitenin üstadlarına sormak lazım.Tekniğinin hakkını verir mi diye..

POLKA dan sevgılerle....

Yorum Yap

Aslı metin1 tarafından gönderilmiş
                        Selamunaleyküm Arkadaşlar.
                        hafta her yönüyle kötü başladı.
                        Önce şehid haberlerimiz,sonra israilin saldırısı.
                        Bu gün okulda sergi açılışımız vardı.Geçen hafta tüm ilçedeki daire-kurum amirlerine davatiye gönderdik.
                        İnsanlar bu kadar mı duyarsız olur.Sadece 2 okul müdürü arkadaş teşrif etti.Moralim çok bozuldu.Halbuki şimdiye kadar gördüğüm en güzel okul sergisiydi.Cemaat okullarının sergisine bütün kurum amirleri tam kadro katılırken.Bizim okulumuzda onlardan çok daha iyi hazırlanmış bir sergiye kimsenin aldırış etmemesi tüm idealistliğimi aldı götürdü.Hazırlayan öğretmen arkadaşımın tüm moralini alt üst etti.
                        Demek ki bu dünya emeğin değerinin verildiği yer değil sadece çıkar dünyası olmuş.
                        Üzülme Metin müdürüm, aynı şeyleri cuma akşamı okul gecesinde bende yaşadım. Bunlar bizi yıldırmamalı,daha da kamçılamalı...
                        Bu arada selamün aleyküm, bu gsaray neden 2 de bir tavanı bozuyor yahu. Ortalama desem zaten ortalaması yukarda.Anlayan var mı?
                        Gel, ne olursan ol yine gel...
                        Yâ Rabbî, Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymağı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et. İnsanların en üstünü hurmetine bu duâmızı kabûl buyur.

Yorum Yap

Selamün aleyküm dostlar, arkadaşlar, ağabeylerim.

Bu çizgileri doğru yerden çekmişmiyim, bi baksanız...Ona göre direnç belirleyecem de, yarın verecem birazda alan kazansın...

Uploaded with ImageShack.us
                          Gel, ne olursan ol yine gel...
                          Yâ Rabbî, Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymağı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et. İnsanların en üstünü hurmetine bu duâmızı kabûl buyur.

Yorum Yap

Şubeler kalkacak holding olacağız
                            Adnan Polat, "A.Ş birleşmesi Ağustos'ta olacak" dedi
                            06 Haziran 2010, Pazar - 03:20
                            G.Saray Başkanı Adnan Polat, kulübün resmi dergisine yaptığı açıklamalarda, "Galatasaray Sportif A.Ş. ve Galatasaray Futbol A.Ş. şirketlerinin birleşmesi Ağustos ayında tamamlanacak. Artık profesyonel futbol dahil, tüm branşlarda, şube yapılanması olmayacak. Holding olacağız. Gelecek sezon için; genç, yaratıcı ve mücadele gücü yüksek bir takım meydana getireceğiz" dedi.

http://www.takvim.com.tr/Spor/2010/0...lding_olacagiz
                            Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
                            "umutsarı"

"Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
                            Vernon Law"

Yorum Yap

Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
                              Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
                              hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
                              hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
                              https://twitter.com/hisseanaliznet
                              Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum Yap

Neler Oluyor

Çöküş

Şu anda 3 kullanıcı çevrimiçidir bunlardan 0 üye 3 ziyaretçidir.

Şimdiye kadar aynı anda 3,938 kullanıcı 05-11-2020 tarihinde saat 02:40 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                              X