Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 6/7 İlkİlk 1234567 SonSon
43 sonuçtan 36 ile 42 arası
Devam.... xanthos Nickli Üyeden Alıntı 965’te Sir olan Popper “Açık Toplum” sloganını icat etti; bu Soros’un Açık Toplum Vakfı ve Enstitüsü’nde yankısını buldu (Open Society Foundation and ınstitute). Popper’ın takipçileri onun sözlerini gerçek imanlılar gibi tekrarladılar. Popperci felsefe Batılı ...
 1. #36
  Demirbaş Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar Mesajlar
  9.766
  Ettiği Teşekkür
  13.351
  9.830 mesaja 102.629 teşekkür aldı
  Mentioned
  191 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Devam....

  Alıntı xanthos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  965’te Sir olan Popper “Açık Toplum” sloganını icat etti; bu Soros’un Açık Toplum Vakfı ve Enstitüsü’nde yankısını buldu (Open Society Foundation and ınstitute). Popper’ın takipçileri onun sözlerini gerçek imanlılar gibi tekrarladılar. Popperci felsefe Batılı bireyciliğin şiarı oldu. Soros İngiltere’yi 1956’da terketti ve Wall Street’te iş buldu; burada 1960’ta bir menkul değerler şirketi (“hedge fund”) kurdu.

  “..Menkul değer şirketleri çok zengin insanlara hizmet eder… Genellikle gizli fonlar, genellikle de offshore işlerde kullanılır… astronomik karlar getirir. “Bahis” parasının çapı genellikle sonucu garantiler: ‘bir hissenin büyük menkul şirketlerince satın alındığı dedikodusu diğer yatırımcıları da buna sevkeder,’ sonuçta alınan hisseler değer kazanır.”

  Soros 1969’da Quantum Fund’ı organize etti ve dövizlerle oynamaya başladı. 1970’lerde finans faaliyetleri gelişmişti:

  “alternatif kısa ve uzun vadeler… Soros, hem gayrimenkul fiyatlarının yükselişinden, hem de düşüşünden kazanıyordu! (ünlem çevirenin). 20 yıllık yönetimi boyunca Quantum yılda şaşırtıcı bir %34.5 gelir sağladı. Soros en çok döviz spekülasyonu ile bilinir (ve ondan korkulur)… 1997’de bir devlet başkanı, Malezyalı Mahathir Muhammed tarafından “haydut” olarak tanımlanma şerefine erişti; bu ülkenin parasına spekülatif bir saldırı yapmıştı.”

  Bu tür gizli finans operasyonlarıyla Soros bir Dolar mültimilyarderi oldu. Şirketlerinin Arjantin, Brezilya ve Meksika’da arazileri, Venezuela’da bankaları var; dünyanın en karlı döviz ve kambiyo işlerini yapıyorlar ve genelde kabul edilen o ki, yüksek makamlardaki dostları onun finans işlerinde yardımcı oluyorlar, hem siyasi hem de maddi kazanç için.

  George Soros 1997’de Tayland ekonomisini çökertmekle suçlandı. Bir Taylandlı göstericinin ifadesiyle “Biz George Soros’u bir tür Drakula olarak görüyoruz. O insanların kanını emiyor.” Çinliler ona “timsah” diyor, çünkü onun Çin’deki faaliyetleri o kadar doymak bilmezce ve Tayland ile Malezya ekonomilerini silip süpürdü.

  Soros bir keresinde İngiliz Sterlini üzerine spekülasyonla bir günde 1 milyar Dolar kazandı (spekülasyon sözünü pek sevmez!). “Sterlin üzerine spekülasyonla İngiliz vergi mükelleflerinin cebini boşaltmakla” suçlandığında şöyle dedi: “Finans piyasalarında spekülasyon yaptığınızda normal bir ticareti bağlayan ahlaki sınırlardan özgürsünüz… Finans piyasalarında benim ahlaki kaygılarım yoktur.”

  Soros’un sınırsız kişisel servet elde etmek ve başkalarınca hakkında iyi düşünülmek şeklinde şizofrenik istekleri vardır:

  “Döviz alım-satımcıları tezgahlarında oturur; üçüncü dünya ülkelerinin dövizlerini çok miktarda alır – satar. Para değeri dalgalanmalarının bu ülkelerde yaşayan insanlara etkisi onların akıllarına gelen bir konu değildir. Gelmemelidir de; yapacak işleri vardır. Eğer durup düşünmeye başlarsak kendimize şunu sormalıyız: Acaba döviz tacirleri … milyonların hayatını mı yönetiyorlar?”

  Soros, George W. Bush’u da petrol şirketi batmak üzereyken kurtardı. Soros Harken Energy Corp.’un sahibiydi ve Bush’un şirketinin batmadan önce hızla gerileyen hisselerini aldı. Geleceğin ABD Başkanı bu işten 1 milyon Dolar nakit ile çıktı. Soros, gerçi “siyasi güç” satın almadığını söyledi. Yine Soros meşum Carlyle Group’un da bir ortağıdır. 1987’de kurulan bu “dünyanın en büyük özel hukuk firması” 12 milyar Dolarlık bir ciroyu yönetir; “idare eski Cumhuriyetçi liderlerden birinin kayyumluğunda yürütülür”, bu kimi zaman eski CIA’ci Frank Carlucci, kimi zaman eski CIA başkanı (Baba) George Bush’tur. Carlyle Group karlarının önemli kısmını da silah ticaretinden kazanır.

 2. wiseman üyemize teşekkür edenler:

 3. #37
  Demirbaş Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar Mesajlar
  9.766
  Ettiği Teşekkür
  13.351
  9.830 mesaja 102.629 teşekkür aldı
  Mentioned
  191 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Warren Buffet

  Alıntı xanthos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  CNBC'deki röportajı

  *** İlk hisse senedini 11 yaşında aldı ve satın almaya çok geç başladığı için şuan pişman!

  O zamanda gerekli şeyler çok ucuzdu.Çocuğunuzu yatırım yapması için cesaretlendirin  *** Gazete teslim etme işinden biriktirdikleriyle 14 yaşında küçük bir çiftlik aldı.

  İnsan küçük birikimlerle birçok şey satın alabilir.Çocuğunuzu birkaç iş türüne başlaması için cesaretlendirin.  *** Hala 50 yıl önce evlendikten sonra aldığı, Omaha şehir merkezinde bulunan 3 yatak odalı evinde yaşıyor.O evde ihtiyacı olan herşeye sahip olduğunu söylüyor. Evinin bir çiti yada koruma duvarı yok.

  Reel ihtiyacınızdan fazlasını almayın ve çocuklarınızı da böyle düşünmeleri için cesaretlendirin.  *** Heryere kendi arabasıyla gitmektedir ve bir şoförü yada koruması yoktur.

  Ne isen O'sun !  *** Dünyanın en büyük özel jet şirketine sahip olsa da, asla özel jet ile seyahat etmiyor.

  Daima ekonomik olarak nasıl başarıya ulaşacağını düşün
  Şirketler grubu, Berkshire Hathaway, yine kendisine ait olan 63 şirketten oluşuyor. Her yıl şirketlerinin yöneticilerine sadece o yılın amaclarını belirten bir mektup yazıyor. Asla toplantı yapmıyor yada düzenli aralıklarla şirketlere uğramıyor.

  Doğru insanları doğru işlere devret  Yöneticilerine sadece 2 kural belirtiyor.

  Kural 1: Hiçbir hisse senedi sahibinin parasını kaybetme

  Kural 2: 1.kuralı unutma !

  Amaçlar belirle ve insanları onlara odakla  *** Yüksek sosyete grubu ile sosyalleşmiyor. Eve geldikten sonra hoşça vakit geçirmek için kendine mısır patlatıyor ve televizyon seyrediyor.

  Gösteriş yapmaya çalışmayın, sadece kendiniz olun ve ne yapmaktan keyif alıyorsanız onu yapın
  Warren Buffet cep telefonu taşımıyor ve masasında bilgisayarı yok.


  Gençlere tavsiyeleri ;


  ...Kredi kartlarından uzak durun, kendinize yatırım yapın ve unutmayın ki :

  ...Para adam yapmaz ama Adam para yapar.

  ...Hayatınızı olduğunuz gibi yalın yaşayın.

  ...Başkalarının söylediklerini yapmayın, sadece dinleyin. Sizi ne iyi hissetiriyorsa onu yapın.

  ...Markalara bağımlı olmayın; sadece sizi rahat hissettirecek şeyleri giyin.

  ...Paranızı boşa harcamayın, sadece gerçekten ihtiyacınız olan şeylere harcayın.

  ...Son olarak, bu hayat sizin o halde neden başkalarına hayatınızı yönetmesi için fırsat veriyorsunuz

 4. 3 kişi wiseman üyemize teşekkür etti:

 5. #38
  Demirbaş Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar Mesajlar
  9.766
  Ettiği Teşekkür
  13.351
  9.830 mesaja 102.629 teşekkür aldı
  Mentioned
  191 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  devamı....


  Alıntı xanthos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ünlü ABD' li yatırımcı VARREN BUFFET ,global krizle ilgili ilginç tespitlerde bulundu.Tespitleri ilginç olduğu kadar,çarpıcı ve herzamanki gibi farklıydı...Buffett ''Ben daha yeni katarakt ameliyatı olduğum halde yeşil filizler göremiyorum...'' Ve hemen ekliyordu''EĞER AYNI ANDA ,9 KADINI HAMİLE BIRAKIRSANIZ; 1 AY SONRA ÇOCUĞUNUZ OLMAZ...'' Yani demek istiyordu ki; 9 Ayda olacak işi,1 ayda yapamazsınız...Evet onlarca yıllarda oluşan ,önce türev elamanlar daha sonra da finans ve en sonra da bütün reel ekeonomiyi saran kriz,FED başkanı BERNANKE'nin dediği gibi ''GEREKİRSE HALİKOPTERLERLE HAVADAN DOLAR SAÇARIM ''demekle bitmiyordu...Onlarca yılda yaptığınız,bir binayı,dinamitlerle birkaç saniyede yıkabilirdiniz,ama tekrar yapmaya kalktığınızda ,tekrar yıllara ihtiyacınız vardır...ZAMAN NAKİTTİR,AMA...ZAMAN OLMAYINCADA İŞLER ÇABUCAK DÜZELMEYECEKTİR...Sabır...Sabır...Sabır...

 6. 3 kişi wiseman üyemize teşekkür etti:

 7. #39
  Demirbaş Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar Mesajlar
  9.766
  Ettiği Teşekkür
  13.351
  9.830 mesaja 102.629 teşekkür aldı
  Mentioned
  191 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  devam.............
  Alıntı xanthos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İşe alcağım kişide,önce sadakat,sonra bilgi,sonra da enerji ararım.1-Birinci özellik yoksa ,bilin ki aldığınız kişi sizi öldürmeye(!)hazırdır...2-Bir yöneticinin en mühim işi,rakiplerin''yıllık raporlarını''harfi harfine okumaktır...3-Kriz zamanlarında,''fevkalade''denilebilecek şirketlerin hisselerini almak,en büyük
  iş fırsatıdır.4-Kapitalizmde,''dalgalanma'' ve ekonomi yönetimi hataları kaçınılmazdır.Siz bildiğinizden şaşmayın.5-Yatırımda başarının IQ ile ilgisi yoktur;125 'in üzerinde bir IQ yeterlidir.Başkalarının teredüt geçirdiği durumlardaki sezgi gücünüz sizi yönlendirecektir.6-Başkalarından akıllı olmanız gerekmez;başkalarından daha disiplinli olun,yeter.7-Muhasebe bilgisi,iş hayatının lisansıdır.Lisansını bilmeden ,işte başarılı olmazsınız.

 8. 2 kişi wiseman üyemize teşekkür etti:

 9. #40
  Demirbaş Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar Mesajlar
  9.766
  Ettiği Teşekkür
  13.351
  9.830 mesaja 102.629 teşekkür aldı
  Mentioned
  191 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Yatırım tavsiyesidir :)
  Alıntı xanthos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ünlü yatırımcı WARREN BUFFET'in hiç değişmeyen yatırım prensiplerini


  Firmanın şimdiki ve uzun vadedeki değerine bakarım.

  Alım fiyatı ile firmanın değeri arasında güvenli bir risk fiyat seviyesi bırakırım.Hisse bu durumda da ucuzsa, alım yaparım.

  Sadece aklımın erdiği ve kolay analiz edebileceğim hisselerle ilgilenirim.

  Hisseleri alacağım şirketin bir geçmişi bulunmalı ve yönetimi hisse sahiplerinin çıkarlarını koruyor olmalı.

  Hissesini alacağım kuruluşun, sadece kendisini değil, sektörün geleceğini de inceler; sektördeki rakipleri de gözden geçiririm.

  Hisse senetleri portföyümün yapısını fazla değiştirmem.

  "Fevkalade''yönetilen bir şirketin iyi sayılan bir fiyatla alınabilen hisse senedi, ''iyi'' bir şirketin çok ucuza alınabilen hisse senedinden çok daha kazançlıdır.

  Hisse senedi alırken hisseyi değil,şirketi satın aldığımı farzederek karar veririm.

  Bir hisseye vereceğim fiyat,o şirketin tümünü iskontoyla aldığım takdirde ödemeyi düşündüğüm fiyatla uyumlu olmalıdır

 10. 4 kişi wiseman üyemize teşekkür etti:

 11. #41
  İlgili Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Sep 2014
  Mesajlar Mesajlar
  307
  Ettiği Teşekkür
  3.438
  1.658 mesaja 11.672 teşekkür aldı
  Mentioned
  53 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart Cevap: Okuduklarımdan Seçmeler...

  Alıntı umutsari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Pay senetleri pazarına yönelik yapılan çalısmalarda haftanın ilk
  gününden baslayarak getirilerin hafta sonuna dogru yükselis gösterdigi ve en
  yüksek getirinin Cuma günü, en düsük getirinin ise Pazartesi günü
  gerçeklestigi saptanmıstır.
  Haftanın günü anomalisine yol açan en önemli nedenlerden biri olarak
  takas süresi gösterilebilir. Takas süresi MKB’de 8 Ekim 1990 ile 24 Haziran
  1994 tarihleri arasında 1 gün olarak uygulanmıstır. Bu tarihten itibaren ise 2
  gün olarak uygulanmaktadır. Yeni sistemde persembe ve cuma günleri hisse
  senedi alan yatırımcı, ödemesini ertesi hafta pazartesi ve salı günleri
  yapmaktadır. Borsada islem yapılmayan cumartesi ve pazar günleri ise
  parasını faizde degerlendirebilmektedir. Bu durumda haftanın son iki is günü
  islem yapmak diger günlere nazaran daha cazip hale gelmektedir.
  Dolayısıyla takas süresi etkisi persembe ve cuma günkü yüksek getirilerin
  nedenlerinden biri olabilmektedir. Takas süresinin bir gün oldugu dönemde
  ise sadece cuma günü bu tip bir avantaj içermekteydi.
  MKB’deki haftanın günü etkisine iliskin olarak ileri sürülen diger bir
  neden de kredili islem yapan yatırımcıların kredi faizinin hafta sonunu
  içermesini engellemek için persembe ve cuma günleri alım yapmalarıdır.
  Kredili islemlerde kredi, takasın gerçeklestigi günden itibaren faize tabi
  olmaktadır. Dolayısıyla persembe ve cuma günü alım yapan yatırımcının
  hisse senedi, pazartesi ve salı günü hesabına geçecegi için yatırımcı, hafta
  sonununda kredi faizi ödemeyecektir.
  Bu anomaliye sebep olan bir diger neden ise firmaların genellikle iyi
  haberleri hafta içi, kötü haberleri ise panik satıslara yol açmamak ve haberin
  hazmedilmesini saglamak için cuma seans kapanısından sonra veya hafta
  sonları kamuoyuna duyurmaları olarak gösterilmistir
  Çok değerli bilgiler Hocam.. sağolasın..

 12. Alp34 üyemize teşekkür edenler:

 13. #42
  Aktif Üye

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar Mesajlar
  544
  Ettiği Teşekkür
  75.816
  7.848 mesaja 47.239 teşekkür aldı
  Mentioned
  74 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart Cevap: Okuduklarımdan Seçmeler...

  Sponsorlu bağlantılar

  Alıntı umutsari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  “Pay senetleri piyasasına niçin girdiniz?” sorusuna verdigi yanıt, “kısa sürede
  daha çok kazanmak için” ise piyasadan çıkmalıdır. Ya da “paramı kurtarayım
  bir daha girmeyecegim” türünden bir yanıt aklından geçiyorsa çok daha kötü
  bir durumdadır ve kayıplarının artması büyük bir olasılıktır
  Usta ve site ile tanışmadan önce ki fotomuz..

 14. denizli üyemize teşekkür edenler:

Sayfa 6/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTMLHisseAnaliz Hakında

  bu forumun amacı, yıllardır ülkemizi sömüren dış finans kaynaklarına karşı küçük yatırımcıların bilgi düzeylerini daha üst seviyelere çekerek bilgi eksikliklerini gidermek ve yerli yatırımcı profilini ''bilinçli yatırımcı'' profiline ulaştırmaktır.

Bizi Takip Edin

Twitter Facebook youtube Facebook

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, admin@hisseanaliz.net adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561