Sayfa 9/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
66 sonuçtan 57 ile 63 arası

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Dec 2011
    Mesajlar Mesajlar
    593

Standart Cevap: 2018 farkli yaklaşim sistem deneme 1

Alıntı [email protected] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu rakamlar size özel fibo çalışmasıyla yada farklı bir yöntemle bulunan rakamlar mı ?

jma algoritması kullanılarak bulunan rakamlar mehmet hocam

Alıntı ferrdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jma algoritması kullanılarak bulunan rakamlar mehmet hocam
    Elliot sayan Kemal Ozfirat da sizin yatay kırmızı çizgiler benzeri bişiler çıkarmış sanki ...

kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

Dec 2011
    Mesajlar Mesajlar
    593

xu100 5dk ...

Dec 2011
    Mesajlar Mesajlar
    593

xu100 günlük ...

Sep 2010
    Mesajlar Mesajlar
    8.282

Alıntı ferrdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

xu100 günlük ...
    Alıntı [email protected] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elliot sayan Kemal Ozfirat da sizin yatay kırmızı çizgiler benzeri bişiler çıkarmış sanki ...

ferrdi ve Mehmet arkadaşlar şu dönemde teknik ile çok açıklanabilecek bir durum yok... Temel nedenlere ve sonuçlara bakmak gerek....

ABD üzerimize geliyor. Ne rusyaya benzer ne başka bir şeye...
    Bunlar sadece uyarı niteliğinde İki günde Dolar bazlı %20 fakirleşen bir Türkiyeyi ben 2001 yılından bu yana görmedim.

ABD ile gerilimde bakılması gereken husus; karı zarar durumu....
    Bu adamlar borsanın %60'ına sahip...
    Temmennim danışıklı dövüş olmasından yana... Eğer öyle ise Dolar 7ye ulaşmadan zirve yapar ve 5.50 lere düşer... Endeks max dün gördüğü seviyeyi dip kabul eder ve çıkışa geçer....

Ben durumun öyle olmadığını varsayarak diyorum ki HAPI yuttuk...

Kimisi dolarla alışveriş yapmayalım, doları ülkeye almalım. ABD üstlerini kapatalım. vs vs vs der....
    400.000.000.000 dolar şirketlerin yurt dışına borcu var bu borcu nasıl ödeyeceğiz????? Düşünülmesi gereken husus bu...
    Bizi kurtaracak olan hem üretmek ve İhracat, hemde YERLİ ürünleri tercih etmek.
    Peki bizde eğitim olarak ve donanım olarak bu seviye var mı?
    Öyle bir milliyetçi yapımız var ki 1 haftada olup bitiyor. insanlarımız 1.700 TL ocak ayında 441 dolar şuanda ise hesaplamadım ama 300 dolar seviyesine gelmiş asgari ücreti ile gidip ıPHONE alıyor.... Bizim iyi kötü vestelimiz casperimiz var... Önce olaya burdan başlamak lazım.... İhtal edilen ne kadar ürün varsa hepsinin üretiminin ülkede yapılması lazım. Asgari ücret 1.700 TL ye çıkarılırken ülke batar demiştim. Battık gibi şimdilik.
    Teknikten ziyade temel olarak 2011 yılından bu yana iyiye gitmeyen cari açık, dış ticaret, eğitim vs vs vs var... TUİK sayfasından bunları bulabilirsiniz.
    Dünkü toplantıda Berat ALBAYRAK Mantıksal Akıldan ziyate Stratejik Man***** hareket edeceğiz dedikten sonra ekranı kapattım. Whatsap gurubundan geçmiş olsun dedim. Borsa o zaman 97.000 dolar ise 5,90 TL idi....
    Laf laf laf… İcraat kısmı boş... Dünkü durumdan sonra BDKK'nın merkez bankasının acilen toplanması gerekiyordu yapılmadı??? Bakandan şu şu önlemleri aldık gibi birşeyler duymayı umuyordum duymadım. 1-2 ay önce burada enflasyon için birşeyler yazdım onlar ve benzerleri gibi yapısal şeyler bekliyordum ama Teoride varolan ama pratikte bir açıklama göremedim. Bu kafa ile Bunlar iyi günlerimiz diyebilirim.
    Borsa bu 88.000 den dönüp 138.000 gittse dolar 7 TL olsa bile kaybetmiş olacağız... Ama dolar 7'yi bırakın 8-9 lara gidebilir bu kafa ile... Asgari ücrete 2018 başlarına çıkarmak için2.300 yapmaları lazım. Bu diğer felaketi hazırlar. Bir çok firmanın 1 haftadır işçi çıkışlarına gittiğini duydum. İşlerin azaldığını duydum...
    Eğitim yok, bilim yok, enflasyonla mücdele yok. Ben bunları 2011 yılından bu yana göremiyorum. Berat ALBAYRAK'a suçu yüklemenin manası da yok. Her kriz önceki birikimlerin patlamasıdır.
    Özelliştirdik ne kadarı üretime dönüştü? Özelleştirmenin karşılığında cari açık mı azaldı. Üretim arttıda İthalatta arttı.... Neyse lafı çok uzattım. Yapısal çözüm göremedim. dün itibariyle %80-90 civarında hisseye girdim ama pişmanım. Berat ALBAYRAK'ın açıklamarının iyi olacağını düşündüm 208 den altını sattım 250 oldu... Cumhurbaşkanı sabah Elinizdeki dolarları altınları satın çağırısı yapıyor. Öğleden sonra ise Dolarmış altınmış tırıvırı diyor....
    Herkese geçmiş olsun. Enflasyon bu yıl bu kafa ile en az %30... Faizler en az %35 olur.... Dere geçerken AT değiştirilmez. %30 para kazanınca kimse sevinmesin... Paranın değerini korumuş olacağız en fazla.
    Sadece aptallar fikir değiştirmez... (Bilinmeyen ülke atasözü)
    Yatırım Tavsiyesi Değüldür...

Sep 2010
    Mesajlar Mesajlar
    8.282

Dün yaşanan dolarda %16 artıştan sonra benim ekonomik sistemim çökmüştür... Yeni ekonomik modele geçtik. Tek haneli enflasyondan en düşük %30 enflasyon %35 faiz sistemine....
    Doları eldekileri avuçtakileri satarak düşüremezsiniz... Enflasyonla ihracat artışı ithalat azalışı ile olacak iş bu... Tüm yurt dışından ithal edilen ürünlere acilen 2 kat vergi yükü getirilmeli. Enflasyon artar belki ama en azından ülkede karlılık görüp üretmeye karar veren iş adamları doğar belki.

Sep 2010
    Mesajlar Mesajlar
    8.282

Sponsorlu bağlantılar

Şimdi.... Diye uzun uzun açıklamaya gerek yok ama iki mesaj aşağıda DANIŞIKLI DÖVÜŞTEN söz ettim.
    Cari açığı düzeltmenin en güzel yolu yüksek kurdur. Kaçacağınız yer kalmadıysa...
    Yüksek kur yüksek enflasyonu doğurur üretmeyen ülkelerde....
    Dolar bazında da 50.000 dolardan neredyse 12 bin dolara gelen bir endeks var karşımızda....
    Herşey kötüye gitmeye başladığı zaman insan psikolojileri bozulduğu zaman endeks yukarı gidecektir... ve buna çok yakınız.
    Aşağıda 82-83 bin var Yani tam şuan 8.000 puan..... Yukarıda bakıyorum 48.000 puan en az....
    8.000 TL kaybetme riskine karşılık 48.000 TL para kazanma olasılığı mevcut....
    Doların çok çok hızlı artması nedeniyle insanların algıları bozulmuş durumda. Enflasyon %25 olsa bu yıl doların ederi 5,40...… Önümüzdeki yıl enflasyon %35 olsa dOLARIN ederi seneye 7,30...…

Borsada hisselerin tahmini hedef fiyatlarını yazdım. Her iki üç yılda bir yazıyorum zaten....

Herşey üstünüze üstünüze gelmeye başladığında kontrolü elden kaybetmeyin. İşte orası kaderinizin değişeceği nokta... Sabır....

Aylık grafiklerde STOC indikatörünün bir dip denemesi yapması gerek...Henüz yarı yolun biraz altında Max ARALIK 2018 de bu da dibe gelir. Süreç uzayabilir ancak dibe sadece süreç uzadıkça da 138.000 hedef noktası yukarı gelir anca....
    Yukarıdaki grafiğe göre çıkacaksak şayet iki tepeden gelen noktayı destek olarak kabul etmişliği çok var endeksin.... Bu durumda çıkış hızlı olacaktır. Yok 82-83 bin gelecekse ancak süreç uzar ve 138.000 hedefi yukarılara doğru gider.... Sonuç itibariyle UZUN VADEDE öyle de böyle de kazanabilecek noktadayız...…...

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)