Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 2/78 İlkİlk 123456781252 ... SonSon
543 sonuçtan 8 ile 14 arası
 1. #8

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Mesajlar Mesajlar
  7.764
  Ettiği Teşekkür
  2.562
  5.149 mesaja 22.512 teşekkür aldı
  Mentioned
  15 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Alıntı tumer1962 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yukarıda İMKB 100 DOLAR BAZINDA eski bir grafigimi güncelledim.2002,2009,ve 2012 yıllarında oluşan DİP bölgelerimiz görülmektedir.Bu bölgelerde korku ve medyada oluşturulan dünya genelinde bir çöküş söylemleri ile MAL TOPLANMIŞTIR.Her toplanan MAL ,yeni oluşan TEPE lerde küçük yatırımcıya teslim edilmiştir.Ve bu teslimin arkasından DİP bölgelerinde oluşturulan ÇÖKÜŞ senaryosuTEPE de mal tesliminden sonra gerçekleşmiştir.


  İMKB100 yaklaşık 35 DOLAR civarında iken 3.DİP ilan edilmiştir.Ve 37.80 DOLAR üzerindeki kapanışlar bize artık 3.TEPE ye yükseliş habercisi olabilir.3.TEPE küçük yatırımcıya MAL teslim zamanı olabilir.Mal tesliminden bir müddet sonra dünyada KÖTÜ senaryo devreye girme olasılıgı artacaktır diye düşünüyorum.

  TAHMİNİMCE 50-60 DOLAR arası bir bölge 3.TEPE gerçekleşebilir diye düşünüyorum.

  Tümer abi bizim yatırımcı 2015 i göremez... Bizdeki sorun bu?
  1 yılda %150 kazanmak istiyorlar hata yapıyorlar. Ticarete atılsalar daha iyi.
  Ben borsa ile paramı her yıl %20 artırayım yeter. :-)
  Sadece aptallar fikir değiştirmez... (Bilinmeyen ülke atasözü)
  Yatırım Tavsiyesi Değüldür...

 2. #9

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesajlar Mesajlar
  971
  Ettiği Teşekkür
  1.216
  733 mesaja 2.744 teşekkür aldı
  Mentioned
  4 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  ÜST min.hedef deger 1.800 gerçekleşti.Şimdi sırada alt min.hedef deger 1.650 ve 2.min.hedef deger1.480 uzun vade de GERÇEKLEŞEBİLİR diye düşünüyorum.

  1.650 üzerinde tutunamaz ise 1.595 destegimiz ile karşılaşabilir.Bu destek uzun vade için TEHLİKEçanıdır.Altında yapılan kapanışlar kenardan seyredilebilir diye düşünüyorum.(min.hedef deger 1.480civarı görülebilir.)

  f50tb - Kısa,orta ve uzun vade analiz


 3. #10

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesajlar Mesajlar
  971
  Ettiği Teşekkür
  1.216
  733 mesaja 2.744 teşekkür aldı
  Mentioned
  4 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  f51rd - Kısa,orta ve uzun vade analiz


  f51tw - Kısa,orta ve uzun vade analiz

 4. #11

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesajlar Mesajlar
  971
  Ettiği Teşekkür
  1.216
  733 mesaja 2.744 teşekkür aldı
  Mentioned
  4 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green, Türkiye'ye stratejik bir ülke olarak bak*****rını belirterek, ''Türkiye'nin AB'ye üyeliğinin en büyük destekçisiyiz. Bu Türkiye'nin çıkarından ziyade AB'nin çıkarına olacaktır. Türkiye'den başka hiçbir ülkenin AB'nin büyüme ivmesine katkı sağlayacağı düşünülemez'' dedi.

  Türk - İngiliz İş Forumu'nda konuşan Green, İstanbul'un sadece çok güzel bir şehir değil, aynı zamanda stratejik fırsatları barındıran bir yer olduğunu söyledi. İngiliz Hükümeti'nin de buna odaklandığını belirten Green, İngiliz şirketlerin üst düzey yöneticilerinin buraya gelmeye devam edeceğini ifade etti.

  Ülke olarak birinci dereceden önemli 4, ikinci dereceden önemli 15 ülke belirlediklerini anlatan Green, 4 ülkenin yer aldığı BRIC ülkelerine değindi. Lord Green, ''Ama bu ülkeleri Brezilya,Hindistan, Çin veTürkiye olarak belirledik. Yani dördüncüsü Rusya değil Türkiye'' dedi.

  Türkiye'nin ticaret açısından bakıldığında çok büyük stratejik ortaklık fırsatı barındırdığını vurgulayan Green, buraya gelen İngiliz şirketlerinin gözlerinin açıldığını ve şaşırdığını ifade etti.

  İngiliz şirketlerini Türkiye'deki iş ortamının şaşırttığını vurgulayan Green, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Türkiye ekonomisi bu yıl yavaşlıyor ama büyümesi önümüzdeki yıllarda artacak. Büyüme rakamı yine de birçok ülkeye göre çok çok iyi. Birçok ülke yüzde 3,2'lik büyüme rakamını yakalasa iyi olurdu. Artık küçük şirketlerimiz de buraya geliyorlar, ortaklar arıyorlar. Ben bugün itibariyle 2 farklı delegasyona başkanlık ediyorum. Bu heyetlerde birçok sektör var. Türkiye'de büyük altyapı yatırım fırsatları var. Sadece büyükler değil, küçükler de iş yapacaklar. Buraya yerleşip uzun vadeli yatırım yapılmalı. Benim söylememe gerek yok, çantanızı alıp buraya gelmekten ziyade burada bir ortağınız olmalı. Buraya yatırım yapın ve bu yatırımlar uzun vadeli olsun. İstanbul gerçekten ilham veren bir şehir. Hem bölgesel, hem de küresel bir finans merkezi olmaya çalışıyor.''

  ''Türkiye'yi en önemli 4 ülkeden biri olarak belirledik''

  Türkiye'ye stratejik bir ülke olarak bak*****rını anlatan Green, ''Türkiye'nin AB'ye üyeliğinin en büyük destekçisiyiz. Bu Türkiye'nin çıkarından ziyade AB'nin çıkarına olacaktır. Türkiye'den başka hiçbir ülkenin AB'nin büyüme ivmesine katkı sağlayacağı düşünülemez'' ifadelerini kullandı.

  İngiltere olarak Türkiye'yi Brezilya'nın yanına koyduklarını ve en önemli 4 ülkeden biri olarak belirlediklerini aktaran Green, İngiliz tüketicilerin yüzde 20'sinin Türk markası olan Beko ürünlerini kullandığını söyledi.

  Florance Nightingale Hastane Grubu'nun Londra'da hastane açacağı bilgisini veren Green, bu hastanenin Türk grubuna ait olduğunu birçok kişinin bilmediğini ifade etti.

  ''Türkiye'nin bulunduğu bölgede merkez olma rolünü destekliyoruz''

  İngiltere'nin yeni İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner ise Türkiye'nin büyümede yumuşak inişe geçtiğini belirterek, pek çok ülkenin Türkiye'nin 2012 sonu için beklenen yüzde 3,2'lik büyüme tahminine ulaşsa sevinçten havalara uçacağını söyledi.

  Bugün birçok İngiliz şirketin İstanbul'a gelmesinin hiç de şaşırtıcı olmadığını aktaran Turner, konuşmasını şöyle tamamladı:

  ''İngiltere, Türkiye'nin AB'ye üye olmasını her zaman destekleyen bir ülkedir. Türkiye'nin bulunduğu bölgede merkez olma rolünü de destekliyoruz. Türk şirketleri tüm bölgede aktif. Türkiye Kuzey Irak ve Libya'da son derece aktif. İngiliz şirketler bu pazarlarda Türk şirketlerle işbirliği yapmak istiyor.Türkiye 56 milyar dolarlık bir altyapı yatırımı yapacak. Bu çok ciddi bir fırsat. Türkiye son 10 yılda gayri safi yurtiçi hasılasını 3'e katladı. Bugünkü Türkiye'yi 10 yıl öncesi ile kıyaslarsanız, kıyas kabul etmiyor.'' (AA)

 5. tumer1962 üyemize teşekkür edenler:

 6. #12

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2012
  Mesajlar Mesajlar
  10.553
  Ettiği Teşekkür
  38.381
  8.147 mesaja 51.471 teşekkür aldı
  Mentioned
  2 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  abi hosgeldın gercekten cok guzel yorumların var hepsini okudum uzun vadeli dusunenler için önünü gormek acısından... saygılar...
  Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu...
  hisse yorum, hisse haber, hisse analiz, hisse temel analiz, hisse teknik analiz, parite yorum, dolar yorum, euro yorum, altın yorum, vob yorum, varant yorum.
  hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi...

  https://twitter.com/hisseanaliznet

  http://www.facebook.com/hisseanaliz.net

 7. #13

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesajlar Mesajlar
  971
  Ettiği Teşekkür
  1.216
  733 mesaja 2.744 teşekkür aldı
  Mentioned
  4 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Green, 4 ülkenin yer aldığı BRIC ülkelerine değindi. Lord Green, ''Ama bu ülkeleriBrezilya,Hindistan, ÇinveTürkiye olarak belirledik.

  yukarıdaki ibarede görüldügü gibi ,A.B ülkelerinde düşük büyüme ,şirketlerin satış ve gelirlerindede atılım yapma imkanı bırakmamaktadır.Onun için şirketler gelişmekte olan ülkelerde KALICI YATIRIMLARA soyunmak zorunda kalmaktadırlar.

  Bu kalıcı yatırımlar TÜRKİYEYE gerekli olan istihdamıda beraberinde getirecektirDİYE DÜŞÜNÜYORUM.

  Bazı yabancı fonları ülkemizdeki şirketleri uzun vade beklentilerden dolayı portföylerine dahil etmişler,bazı şirketlerde ortaklıklar KURMUŞ yada şirket satın almışlardır.
  KISACA BÜYÜYEMİYEN ŞİRKETLER YENİ TEKNOLOJİK YATIRIMLAR YAPAMAZLAR.BÜYÜYEBİLECEKLERİ BÖLGELERE GİTMEK ZORUNDA KALIRLAR.REKABET ŞARTLARI BUNU GEREKLİ KILMAKTADIR.
  Gelişmekte olan ülkelerde ki şirketler ülkenin büyümesi ile orantılı satışlarını arttırmakta ve aynı zamanda bu satış büyümesinin devamı için gerekli modernizasyon yatırımları için kaynak yaratabilmektedirler.Şirketler yeni teknoloji sayesinde daha rantabıl ve daha hiyjenik çalışma ortamına kavuşmaktadırlar.Halbuki A.B ülkelerindeki şirketler satış hacimleri artmadıgı için ,yeni teknolojiye para ayıramadıklarından ,MEVCUT makine parkları ile çalışmaya devam etmektedirler.
  örnek tavukçuluk bugün ülkemizde,AVRUPADAN çok DAHA modern tesislere sahip ve yüksek üretim rakamlarına ulaşmışlardır
  .BUNUN ŞİFRESİ BÜYÜMEDİR

 8. #14

  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesajlar Mesajlar
  971
  Ettiği Teşekkür
  1.216
  733 mesaja 2.744 teşekkür aldı
  Mentioned
  4 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)

  Standart

  Sponsorlu bağlantılar

  GELİŞMEKTE olan ülkelerdeki büyümenin devamını saglayabilmekse,alt yapı yatırımlarının zamanında yapılmasında yatmaktadır.Onun için bir çok yabancı ve yerli yatırımcı ENERJİ yatırımları için kolları sıvamışlardır.

Sayfa 2/78 İlkİlk 123456781252 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTMLHisseAnaliz Hakında

  bu forumun amacı, yıllardır ülkemizi sömüren dış finans kaynaklarına karşı küçük yatırımcıların bilgi düzeylerini daha üst seviyelere çekerek bilgi eksikliklerini gidermek ve yerli yatırımcı profilini ''bilinçli yatırımcı'' profiline ulaştırmaktır.

Bizi Takip Edin

Twitter Facebook youtube Facebook

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, admin@hisseanaliz.net adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.